توزیع بیش از 1000 قلم لوازم ضروری میان مددجویان مناطق محروم استان بوشهر

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خبرنگاران/بوشهر مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر مطرح نمود: از ابتدای سال جاری تا به امروز بیش از 1000 هزار قلم لوازم ضروری زندگی شامل بخاری گازی، منبع آب، آبگرمکن، یخچال، کولر گازی، پنکه، اجاق گاز و فرش میان مددجویان تحت حمایت در مناطق محروم و کم برخوردار توزیع شده است.

توزیع بیش از 1000 قلم لوازم ضروری میان مددجویان مناطق محروم استان بوشهر

احمد لطفی با تأکید بر اینکه مددجویان مناطق محروم و مرزی در اولویت خدمت رسانی این نهاد هستند، اظهار کرد: از ابتدای سال 98 با توجه به نیازسنجی انجام شده از شرایط زندگی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ساکن در مناطق برخوردار و محروم و مرزی استان، بیش از 1000 هزار قلم لوازم ضروری زندگی به ارزش 600 میلیون تومان تهیه و توزیع شده است.

وی افزود: این اقلام شامل بخاری گازی، منبع آب، آبگرمکن، یخچال، کولر گازی، پنکه، اجاق گاز و فرش بوده است.

این مسئول یادآور شد: بخشی از اعتبارات هزینه شده این اقلام ضروری از اعتبارات دولت و بخشی نیز از محل کمک های مردمی و مساعدت های نوع محبت آمیز هم استانی های عزیز تامین شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به اینکه 10 هزار خانوار مددجوی استان در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند، گفت: این تعداد مددجو 37 درصد از کل جمعیت مددجویی استان را تشکیل می دهند که در طول سال از خدمات خوبی بهره مند می شوند.

وی خاطرنشان کرد: سرانه خدمات ارائه شده به مناطق محروم و مرزی استان 20% بیشتر از سایر مناطق است و بحمدالله با تلاش همکاران در سطح استان خدمات بسیار خوبی به مددجویان معزز مناطق عادی و محروم ارائه شده است.

لطفی مددجویان مناطق محروم و مرزی استان را به چهار دسته ضریب 6 ، 7، 8، و 9 تقسیم کرد و خاطرنشان کرد: ضریب 9 که بدترین شرایط فقر برای مددجویان است در استان ما وجود ندارد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر اشتغال را یکی از مهم ترین برنامه های این نهاد در سال جدید برای مددجویان مناطق محروم و مرزی بیان نمود و گفت: مددجویانی که شرایط اشتغال را داشته باشند استعدادسنجی و آموزش داده می شوند و سپس از طریق اعطای تسهیلات اشتغال به مددجویان نیازمند، زمینه توانمندسازی و خودکفایی آنان فراهم می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "توزیع بیش از 1000 قلم لوازم ضروری میان مددجویان مناطق محروم استان بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توزیع بیش از 1000 قلم لوازم ضروری میان مددجویان مناطق محروم استان بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید