حکم زندان 15 ساله برای مدیرکل گمرک غرب تهران

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سخنگوی قوه قضائیه جزئیات محکومیت مشخص شده برای بعضی محکومان پرونده های مالی را تشریح کرد.

حکم زندان 15 ساله برای مدیرکل گمرک غرب تهران

به گزارش تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز خود گفت: راهبرد قوه قضائیه جهاد و استمرار در تداوم عدالت و مبارزه با فساد و حمایت از فراوری و اشتغال و تأمین امنیت شهروندان و مجازات متجاوزین است.

وی ادامه داد: ما در این جهت کوتاه نخواهیم آمد و خطوط قرمز ترسیم شده از ناحیه بیگانگان را به رسمیت نخواهیم شناخت. حرف ما با دشمنان حرف شهید بهشتی است که خطاب به آن ها می گوییم از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

سخنگوی قوه قضائیه درباره آخرین شرایط فعالیت دادگاه های شعب ویژه مفاسد اقتصادی گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی در قوه قضائیه استمرار دارد. با استجازه رهبر انقلاب، دادگاه ها به کار خود ادامه می دهند و در رزو های اخیر احکام متعددی داشتیم.

اسماعیلی در تشریح بعضی از احکام صادره گفت: قدرت احمدی کارشناس حوزه معاونت امور صنایع وزارت صمت به جرم مشارکت در اخلال در نظام فراوری با اخذ رشوه به 10 سال حبس تعزیری، ضبط 10 میلیارد ریال به نفع دولت محکوم شده است. در ادامه پرونده بانک سرمایه مجید عادلیان به جرم اخلال در نظام اقتصادی و پولی کشور به 10 سال حبس تعزیری، شلاق و محرومیت از استخدام در دستگاه های دولتی و رد مال محکوم شده است. احسان خادم به 5 سال حبس، شلاق، محرومیت از خدمات دولتی و رد مال به بانک سرمایه محکوم شده و بیش از 1000 میلیارد ریال به بانک سرمایه مسترد شده است.

وی اضافه کرد: در پرونده دیگر اخلال در نظام بانکی رسول صفریان فرزند افراسیاب مدیر سابق گمرک غرب استان تهران به 15 سال حبس و مبلغ 18600 میلیارد ریال جزای اقتصادی محکوم شده است. محمدرضا باقری به 20 سال حبس و جزای نقدی، محمدرضا گودرزی 5 سال حبس و ضبط مال و جزای نقدی، علی اصغر خوشنودی به 5 سال حبس، عباس مهدی قلی زاده به 2 سال حبس و جزای اقتصادی محکوم شده است.

سخنگوی قوه قضائیه گفت: این ها گویای این است که ما به عنوان قوه قضائیه در وظیفه خودمان در برخورد با اخلاگران کوتاه نیامدیم و کوتاه نخواهیم آمد. امروز برطرف گرفتاری مردم صرفا برخورد قضائی نیست. باید دولتمردان و سازمان و نهاد های مربوطه ماند وزارت صمت در فرآیند قیمت گذاری و نظارت بر توزیع ارزاق و جلوگیری از گرانفروشی و اجحاف بر مردم، وظایف خود را به نحو شایسته انجام دهند. بخش مجازات یکی از امور است باید به مظالبه مردم و برطرف دغدغه مردم اقدام نمایند.

منبع: فرارو

به "حکم زندان 15 ساله برای مدیرکل گمرک غرب تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکم زندان 15 ساله برای مدیرکل گمرک غرب تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید