عراق، عملیات حشد شعبی در غرب سامراء، دستگیری 5 تروریست در نینوا و شکست طرح تروریستی در دیالی

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، منابع عراقی از عملیات حشد شعبی در غرب سامراء، کشف و خنثی سازی یک طرح تروریستی خطرناک در استان دیالی و به دام افتادن پنج داعشی در استان نینوا خبر دادند.

عراق، عملیات حشد شعبی در غرب سامراء، دستگیری 5 تروریست در نینوا و شکست طرح تروریستی در دیالی

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت زنانه به نقل از پایگاه خبری المعلومه،فرماندهی بخش عملیاتی حشد شعبی در شهر مقدس سامراء از عملیات بازرسی و پاکسازی منطقه الزوره در غرب سامراء اطلاع داد.

در بیانیه این فرماندهی آمده است یک یگان از تیپ 314 حشد شعبی، عملیاتی را برای بازرسی منطقه با هدف پیدا کردن عناصر تحت پیگرد شروع نموده است، این عناصر از اماکن دورافتاده برای انجام حملات تروریستی خود به نیروهای امنیتی و شهروندان استفاده می نمایند.

دستگیری پنج داعشی در استان نینوا

خبر دیگر اینکه نیروهای یگان امنیت ملی عراق توانستند پنج تروریست داعشی تحت پیگرد بر اساس ماده چهارم تروریسم را در استان نینوا به دام بیندازند.

یک منبع امنیتی به پایگاه خبری المعلومه گفت افراد تحت پیگرد در بازپرسی اولیه به فعالیت خود در آنچه دیوان الجند داعش خوانده می گردد و مقابله با نیروهای امنیتی در خلال نبردهای آزادی(موصل و دیگر مناطق تحت اشغال داعش) و مسئولیت خود در قتل و راندن شماری از شهروندان در خلال سیطره این گروه تروریستی بر استان نینوا اعتراف کردند.

کشف و خنثی سازی یک طرح تروریستی خطرناک در استان دیالی

خبر دیگر اینکه فرمانده پلیس دیالی از خنثی سازی یک طرح تروریستی خطرناک در این استان اطلاع داد.

سرلشگر حامد خلیل الشمری در بیانیه ای گفت یک طرح تروریستی خطرناک در جریان عملیات امنیتی ویژه مشترک خنثی شد که طی آن مغز طراح اجرای این طرح تروریستی به همراه مقادیر زیادی مواد مخدر، سلاح و بمب دست ساز دستگیر شد، هدف از این طرح تروریستی ضربه زدن به ثبات امنیتی و شعله ور کردن آتش فتنه طایفه ای در استان دیالی بود.

در این بیانیه آمده است بر اساس داده های اطلاعاتی دقیق برای پیگرد مخفیگاه های تروریستی، این تروریست به دام افتاد که برای هدف قرار دادن فرماندهان حشد شعبی نقشه می کشید. فرمانده پلیس استان دیالی گفت پس از تکمیل بازپرسی، این تروریست به کارگذاشتن بمب اعتراف کرد که یگان مهندسی حشد شعبی آن را خنثی کرد.

بر اساس این بیانیه، تروریست دستگیر شده قصد هدف قرار دادن شهروندان بی دفاع باهدف شعله ور کردن آتش فتنه طایفه ای را داشت، اما کارامدی دستگاههای امنیتی و سرعت عمل آنها منجر به شکست تمام نقشه های تروریستی پیش از اجرای آن شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، عملیات حشد شعبی در غرب سامراء، دستگیری 5 تروریست در نینوا و شکست طرح تروریستی در دیالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، عملیات حشد شعبی در غرب سامراء، دستگیری 5 تروریست در نینوا و شکست طرح تروریستی در دیالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید