معاون رئیسی: غیرحقوقدانان از مناصب حقوقیِ دولت برکنار می شوند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در بعضی از دستگاه های اجرایی افراد غیرحقوقی در جایگاه های حقوقی منصوب شده بودند، گفت: براساس دستور رئیس جمهور این افراد حتما باید عوض شوند.

معاون رئیسی: غیرحقوقدانان از مناصب حقوقیِ دولت برکنار می شوند

به گزارش فارس، محمد دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور در خصوص شرایط کسانی که حقوق دان نیستند ولی در دستگاه های حقوقی دولت مشغول به کار هستند، گفت: براساس دستور رئیس جمهور این افراد حتما باید در فرصت مناسب تغییر نمایند. کسانی که دانش و توان مدیریتِ حقوقی را ندارند طبیعتا نمی توانند حقوقدانان زیر مجموعه اشان را مدیریت نمایند. این افراد اخراج نمی شوند و صرفا مکان فعالیت آنان تغییر پیدا می نماید.

اخیرا بعضی از حقوقدانان نسبت به حضور افراد غیرحقوق دان در معاونت های حقوقی دولتی انتقاداتی داشتند، دهقان نیز تاکید نمود که در بعضی از دستگاه های اجرایی افراد غیرحقوقی در جایگاه های حقوقی منصوب شده بودند که این امر از گذشته معمول بوده است.

معاون حقوقی رئیس جمهور بعلاوه گفت: تلاشمان از ابتدای دولت در خصوص پی گیری مسائل حقوقی در دستگاه های اجرایی این بود که به لحاظ حقوقی سازماندهی بهتری در این حوزه داشته باشیم.

وی اضافه نمود: اگر بخواهیم از صدر تا ذیل بخش حقوقیِ دستگاه های اجرایی را نظمِ حقوقی بدهیم در ابتدا صدر دستگاه باید حقوقدان و کاربلد باشد.

دهقان گفت: باید انسجام بیشتری بین مسئولین حقوقیِ دولت داشته باشیم؛ در شرایط فعلی پراکنده کاری هایی وجود دارد که موجب تضییع حقوق دولت شده است. برای ایجاد انسجام در این بخش، دستگاه ها باید با معاونت حقوقی رئیس جمهور هماهنگ باشند.

وی اضافه نمود: علاوه بر این مسائل، افراد باید به لحاظ حرفه ای تایید صلاحیت شوند و تعیین شود به لحاظ حرفه ای، توانایی انجام کار حقوقی را دارند یا خیر. این افراد باید قدرت مدیریت زیر مجموعه اشان را به لحاظ حقوقی داشته باشند.

منبع: فرارو

به "معاون رئیسی: غیرحقوقدانان از مناصب حقوقیِ دولت برکنار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون رئیسی: غیرحقوقدانان از مناصب حقوقیِ دولت برکنار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید