این خرده سیارک به نزدیک ترین فاصله اش با زمین رسید

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، طبق اعلام ناسا یک خرده سیارک در ابعاد یک فضاپیما روز آدینه به نزدیک ترین فاصله اش با کره زمین رسید.

این خرده سیارک به نزدیک ترین فاصله اش با زمین رسید

به گزارش خبرآنلاین، به گفته ناسا، خرده سیارک ها، صخره هایی به جای مانده از شکل گیری ابتدایی منظومه شمسی از حدود 4.6 میلیارد سال قبل هستند. بیشتر این خرده سیارک ها در کمربند اصلی خرده سیارک ها که بین مدار مریخ و مشتری است واقع شده اند، ولی مدار این صخره های فضایی گاهی آن ها را به سمت زمین نزدیک می نماید.

از همین رو لازم و لازم است که این خرده سیارک ها مورد نظارت و رصد قرار گرفته و رصد شوند تا شرایط خطرناکی را برای زمین ایجاد ننمایند. به همین دلیل هم ناسا تلسکوپ های خاصی در زمین و فضا دارد تا به آنالیز آن ها بپردازد.

با یاری این ابزار های تکنولوژیک از جمله کاوشگر پیمایش مادون قرمز میدان وسیع (WISE) و آخرین سیستم هشدار برخورد سیارک زمینی (ATLAS)، ناسا به جزئیاتی درمورد خرده سیارکی که در حال نزدیک شدن به کره زمین بود به دست آورده.

جزئیاتی درباره خرده سیارک 2022 BS 2

طبق اعلام ناسا خرده سیارک 2022 BS 2، تقریبا 30 متر عرض دارد و در ابعاد یک کاوشگر فضایی است. این خرده سیارک متعلق به گروه آپولو از خرده سیارک های نزدیک زمین است که که سنگ های فضایی در حال عبور از زمین با محور های نیمه اصلی بزرگتر از زمین هستند. نامگذاری این خرده سیارک ها بر طبق انبوه خرده سیارک 1862 Apollo که در دهه 1930 به وسیله کارل رینموث، منجم آلمانی کشف شده بود، اجرا شده است

ناسا اعلام نموده که این خرده سیارک هر 380 روز یک بار به دور خورشید می چرخد و در 27 ژانویه سال 2022 شناسایی شده است.

آیا می دانستید؟

در مقاله منتشره در Monthly Notices of the Royal Astronomical Society، دانشمندان MIT شیوه جدیدی را برای تحقیق درباره ساختار داخلی صخره های فضایی براساس نحوه تغییرات در چرخش سیارک در هنگام نزدیک شدنشان به یک شی آسمانی مثل یک سیاره اعمال می نمایند. این روش به دانشمندان یاری می نماید تا ساختار داخلی خرده سنگ از جمله توزیع وزن آن را درک نمایند و این امر در ماموریت های فضایی به آن ها یاری خواهد نمود.

تیم محققان MIT درنظر دارند تا این تحقیق را برای یک خرده سیارک نزدیک به زمین به نام Apophis به کار بگیرند. اگرچه این خرده سیارک قرار نیست تا به زودی ها به زمین نزدیک گردد، اما یک انحراف جزیی در مسیر حرکت آن ممکن است آن را به سمت کره زمین سوق دهد.

منبع: hindustantimes

منبع: فرارو

به "این خرده سیارک به نزدیک ترین فاصله اش با زمین رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این خرده سیارک به نزدیک ترین فاصله اش با زمین رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید