با کلیساهای فوق العاده زیبای انگلیس آشنا شوید (قسمت اول)

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، یک وب سایت گردشگری کلیسا در اقدامی جالب، کلیساهای انگلیس را براساس تعدادی ویژگی خاص دسته بندی کرده است و هدفش شناساندن آن ها به مردم و ترغیب به بازدید از آن ها است.

با کلیساهای فوق العاده زیبای انگلیس آشنا شوید (قسمت اول)

کلیساهای تاریخی و فوق العاده زیبایی در انگلیس وجود دارد که در سفر به این کشور باید از آن ها دیدن کنید. وب سایت گردشگری کلیسا، Explorechurches.org به معرفی بهترین کلیساهای انگلستان پرداخته و آن ها را براساس ویژگی های برجسته و متمایزشان (به عنوان مثال، برخی به خاطر پنجره های شیشه ای رنگارنگ و برخی به خاطر قبرستان شان)، لیست کرده است.

کلیساها براساس 9 گروه بندی مختلف نظیر فضای داخلی، شیشه های رنگی، حیاط کلیسا، محیط کلیسا، حیات وحش، تاریخ ملی، آثار تاریخی، تاریخ اجتماعی و امکانات گردشگرپسند دسته بندی شده اند. بسیاری از مردم بریتانیا در این نظرسنجی اعلام کرده بودند که اگر امکانات گردشگرپسند بیشتری در کلیساها وجود داشته باشد، تمایل مضاعفی برای بازدید از کلیساها به عنوان یک فعالیت تفریحی یا مقصد گردشی خواهند داشت و 19 درصد گفته بودند اگر پیشتر از باز بودن کلیساها مطلع باشند، بازدید بیشتری از کلیساها خواهند داشت.

لندن بزرگ: گردشگر پسندترین

امکاناتی نظیر پارکینگ، سرویس بهداشتی و بوفه از جمله ویژگی های یک کلیسای 5 ستاره محسوب می گردد. این رتبه بندی باعث نزدیک کردن کلیساها به سایر مقاصد تفریحی و گردشگری مهم شده است و در عین حال، بازدیدکنندگان می دانند که به هنگام بازدید از اماکن باید منتظر چه چیزی باشد. در این میان کلیساهای لندن بزرگ، براساس تجربه بازدیدکنندگان بالاترین امتیاز را دریافت کرده اند چراکه به حمل و نقل عمومی، پارکینگ، رستوران و سرویس بهداشتی نزدیک بوده اند. به لحاظ مناسب بودن برای گردشگری، یورکشایر (49 درصد) در جایگاه دوم و بعد ساری (38 درصد) قرار گرفته است.

کلیسای سنت مارتین این دِ فیلدز، میدان ترافالگار

کلیسای سنت مارتین این د فیلدز (st martin-in-the-fields church) در شمال شرقی میدان ترافالگار قرار گرفته است. این کلیسای باشکوه در شلوغ ترین مرکز گردشگری لندن خودنمایی می کند و یکی از کلیساهای گردشگرپسند به شمار میرود. این کلیسا که محلی برای نگهداری قربانیان طاعون بود، در سال 1542 به دستور هنری هشتم، مورد بازسازی قرار گرفت؛ اما در سال 1726 کلیسایی به سبک یک معبد کلاسیک با طراحی جیمز گیبس معمار، جایگزین آن شد. بازسازی های مدرن خلاقانه در گذر زمان باعث ورود نور بیشتر به فضای داخلی شده است و همچنین کف سنگی، نیمکت ها و آثار آجری سردابه آن نیز بازسازی شده اند. خدمات روزانه کلیسا، موسیقی رایگان در هر آخر هفته، کنسرت های عصرگاهی (بلیتی)، یک مغازه و یک کافه صاحب جایزه نیز در این محل به چشم می خورد.

نورفک: بهترین فضای داخلی

بیشترین تعداد کلیسا با فضای داخلی حیرت انگیز در نورفک قرار گرفته است که به لحاظ مبلمان، پارچه های گلدوزی محراب، هنر، مجسمه ها، حکاکی روی چوب و سنگ، دیوارهای قدیمی و مدرن و نقاشی های سقفی این جایگاه را به دست آورده اند. تقریبا همه (96 درصد) کلیساهای نورفک به خاطر ویژگی های فضای داخلی شان معروف هستند و جایگاه های بعدی به سامرست (94 درصد) و آسکفوردشایر (93 درصد) اختصاص دارد.

کلیسای سنت اگنس، نورفک

کلیسای سنت اگنس (St Agnes Church) در Cawston در نورفک قرار گرفته است و سقف فوق العاده زیبای آن مملو از حکاکی فرشتگان روی چوب است که در کلیساهای ایست آنگلیان در اواخر قرون وسطی و دوره های تودور رواج داشت. این کلیسای قرن پانزدهمی که به خوبی محافظت شده است، نمونه شگفت انگیزی از یک کلیسای باشکوه با فضای داخلی زیبا است که به نظر می رسد فرشته های حکاکی شده روی سقف آن آماده پرواز هستند. ویژگی متمایز این سازه شامل کیفیت کارهای هنری و شرایط استثنایی حکاکی ها می گردد.

سوفک:شیشه های رنگی

سوفک همراه با کورنول و کومبریا جزو سه شهر برتر انگلستان به خاطر پنجره هایی با شیشه رنگی هستند به طوری که 72 درصد از کلیساهای آن به خاطر انسان هایی که به تصویر کشیده شده، داستان هایی که می گوید و طراحان مطرح شان معروف شده اند.

کلیسای سنت مارگارت، هرینگ فلیت

کلیسای سنت مارگارت (St Margarets Church) در هرینگ فلیت، به واسطه شیشه های رنگی جادویی در رنگ های مختلف در این لیست قرار گرفته است. قطعات شیشه ها طوری طراحی شده اند تا نور خورشید را به داخل هدایت کنند و حس و حال خوبی به بینندگان بدهند.

سبک عمودی پنجره ها باعث تابش نور به کف کلیسا می گردد و پنجره شرقی شامل قطعات شیشه وارداتی از شهر کلن آلمان است که قدمت آن به اواخر قرن 14 و اوایل قرن 15 برمی گردد. این کلیسا به خاطر تاثیر شگفت آور کلاژی که شیشه ها به وجود می آورند در لیست بهترین ها قرار گرفته است.

کورنوال: حیات وحش معرکه

کورنوال به واسطه کشف حیات وحش در محوطه های کلیسا در میان بهترین ها قرار گرفته است و حدود 49 درصد از کلیساهای آن دارای مراتع وحشی، چمن های دست نخورده در حیاط کلیسا هستند و برای رشد گونه های بومی و تحقیقات علمی مناسبند. لینکولن شایر با 49 درصد و کومبریا با 42 درصد، از نظر کلیساهای دوستدار حیات وحش در جایگاه های بعدی قرار می گیرند.

کلیسای سنت مایکل و همه فرشتگان، کورنوال

کلیسای سنت مایکل و همه فرشتگان (St Michael and All Angels Church) در کورنوال در سال 1835 ساخته شد و سر توماس دایک آکلند آن را به عنوان هدیه به مردم این منطقه اهدا کرد. طراحی این کلیسا برعهده معمار ولزی آن، جورج وایت ویک بود که ساختمان های زیادی در منطقه بود کورنول ساخته است. به لطف توسعه شبکه ریلی انگلستان در قرن نوزده و وجود این کلیسا، این منطقه به مقصدی برای گذراندن تعطیلات تبدیل شد. قبرستان زیبا و چشم نواز آن محلی برای رشد انواع گونه های وحشی است و با رویش گل ها در فصل بهار جان تازه ای می گیرد. سایت Explorechurches.org نیز به اهمیت حیاط این کلیسا به عنوان محلی امن برای زندگی حیات وحش نظیر زنبور، موش زمستان خواب و حتی گوزن اشاره کرده است.

شروپ شایر: زیباترین حیاط کلیسا

شروپ شایر با 96 درصد، جزو بهترین شهرستان ها از نظر کلیساهایی با حیاط زیبا است و وارویک شایر با 85 درصد و سامرست با 82 درصد در رتبه های بعدی قرار دارند. این حیاط ها حافظان میراث اجتماع هستند و سنگ قبرها منبع غنی از تاریخچه خانوادگی و سایر اطلاعات تاریخی به حساب می آیند.

کلیسای سنت لارنس، شروپ شایر

کلیسای سنت لارنس (St Laurences Church) در شروپ شایر، یک کلیسای صلیبی شکل زیبا با شبستان نورمن، یک برج مرکزی عمودی و راهروهای ویکتوریایی است. علاوه بر این حیاط فوق العاده ای برای هواخوری دارد و شامل یک گورستان محافظت شده می گردد که به بهشتی برای حیات وحش تبدیل شده است. بازدیدکنندگان می توانند از دروازه کوچک آن عبور کنند و این فضای باز تاریخی و دیدنی را بگردند و در عین حال از آثار تاریخی نظیر شاخص آفتاب دیدن کنند که به شکل یک صلیب قرون وسطایی طراحی شده است.

قدیمی ترین کلیسا: کلیسای سنت مارتین در کنتربری

کلیسای سنت مارتین (St Martins Church) در کنتربری در کنت قرار گرفته است و از آنجا که قدمت آن به 597 بعد از میلاد برمی گردد، قدیمی ترین کلیسا در این کشور انگلیسی زبان به شمار می رود که دائما در حال استفاده بوده است. قدیمی ترین بخش این سازه در زمان اشغال بریتانیا از طریق رومی ها ساخته شد، درحالی که سایر تغییرات به دوره ساکسون تعلق دارد. در واقع این کلیسا به مدت حدود 1500 سال سرپا بوده است و افراد عاشق تاریخ باید از آن دیدن کنند.

منبع: کجارو / dailymail.co.uk

به "با کلیساهای فوق العاده زیبای انگلیس آشنا شوید (قسمت اول)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با کلیساهای فوق العاده زیبای انگلیس آشنا شوید (قسمت اول)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید