تصاویر ، کپسول شیشه ای شگفت انگیز ژاپنی ها برای گردش در آسمان ، امکان تحقق سفرهای فضایی برای همه!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، یک شرکت استارت آپ ژاپنی از یک بالن فضایی رونمایی کرد که در حال حاضر می تواند حدود 25 کیلومتر از زمین بلند شود.

تصاویر ، کپسول شیشه ای شگفت انگیز ژاپنی ها برای گردش در آسمان ، امکان تحقق سفرهای فضایی برای همه!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه و به نقل از روزنامه سان، گردشگری فضایی در حال رشد و توسعه است و اخیرا یک شرکت استارت آپ ژاپنی از وسیله جدیدی برای تحقق این رویا رونمایی کرده است. ایوایا گیکن، شرکتی است که امیدوارست بتواند سفرهای فضایی را در دسترس همه و نه فقط میلیاردرها قرار دهد.

کیسوکه ایوایا، مدیر عامل شرکت ژاپنی توسعه فضایی ایوایا گیکن، از بالن مخصوص گردشگری فضایی رونمایی کرد. این بالن دارای دو صندلی است و می تواند 25 کیلومتر از زمین بالاتر برود که تقریبا در میان لایه استراتوسفر جو زمین است. این بالن فضایی شیشه ای احتمالا برای کسانی که قلب ضعیفی دارند مناسب نیست.

این کپسول کروی با دو صندلی، بسیار شبیه وسایل بازی شهربازی ها است. مدیر عامل شرکت، در یک کنفرانس خبری در توکیو به حاضران اطمینان داد که بالن فضایی ساخته شرکتش بسیار ایمن و گزینه ای مقرون به صرفه برای سفر فضایی است. ایده این است که گردشگری فضایی برای همه امکان پذیر باشد.

اگرچه در حال حاضر این بالن نمی تواند شما را به جایی از فضا ببرد که احتمالا انتظارش را دارید، اما در همان 25 کیلومتری بالای زمین هم منظره ای عالی خواهید داشت.

ایوایا فکر می کند که این بالن فضایی گامی به سوی دموکراتیک کردن سفرهای فضایی است که در حال حاضر عمدتا برای میلیاردرها در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

  • یک دلیل جالب برای پیدا نکردن حیات در مریخ! | کشف این راز در قسمتی از زمین که شبیه به سیاره سرخ است

او از سال 2012 روی پروژه بالن فضایی کار می کند. مسافران خوش شانس روی بالن بالاتر از همه هواپیماهای معمولی معلق می شوند تا دید خوبی از انحنای این کره آبی داشته باشند. قیمت پروازها از حدود 180 هزار دلار شروع می شود. با این حال، این شرکت قصد دارد قیمت را به چند ده هزار دلار کاهش دهد تا افراد بیشتری بتوانند از بالن های فضایی استفاده کنند.

تا ماه آگوست ارسال درخواست برای سفر فضایی از طریق بالن این شرکت امکان پذیر است و نام 5 مسافر اول در ماه اکتبر اعلام می شود. برنامه ریزی شده که پروازها با فاصله یک هفته انجام شوند، اما باز هم بستگی به شرایط آب وهوایی دارد.

منبع: همشهری آنلاین

به "تصاویر ، کپسول شیشه ای شگفت انگیز ژاپنی ها برای گردش در آسمان ، امکان تحقق سفرهای فضایی برای همه!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصاویر ، کپسول شیشه ای شگفت انگیز ژاپنی ها برای گردش در آسمان ، امکان تحقق سفرهای فضایی برای همه!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید