خبرنگاران گفت وگوی تلفنی عراقچی با همتای خود در جمهوری آذربایجان

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تهران- خبرنگاران- معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در گفت وگوی تلفنی با همتای آذربایجانی خود گفت که جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان، به طور اصولی با هر اقدامی که به مناقشه بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان دامن بزند، مخالف است.

خبرنگاران گفت وگوی تلفنی عراقچی با همتای خود در جمهوری آذربایجان

به گزارش اداره کل اطلاع رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، سید عباس عراقچی روز چهارشنبه با خلف خلف اف معاون وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در مورد روابط دو کشور به صورت تلفنی گفت وگو کرد.

در این گفت وگو که به ابتکار طرف آذری صورت گرفت، طرفین بر اهمیت تداوم روابط برادرانه و استمرار همکاری های همه جانبه دو کشور تأکید کردند.

عراقچی در این گفت وگو با اشاره به انتشار بعضی اخبار در فضای مجازی، گفت: کوشش دشمنان روابط دو کشور، آن است که با فضاسازی های دروغین، روابط محبت آمیز و برادرانه دو کشور همسایه را تخریب نمایند.

وی افزود: خبر مربوط به تردد کامیون های ایرانی به قره باغ کوهستانی و مناطق اشغالی جمهوری آذربایجان کذب محض است و جمهوری اسلامی ایران ضمن احترام به تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان، به طور اصولی با هر اقدامی که به مناقشه بین دو کشور همسایه آذربایجان و ارمنستان دامن بزند مخالف است.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه همچنین از یاری های بشرمحبت آمیز جمهوری آذربایجان به ایران برای مقابله با بیماری کرونا تشکر کرد و ادامه جریان حمل و نقل و ترانزیت کالا میان دو کشور با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی را نکته مهمی در روابط طرفین دانست.

عراقچی با اشاره به وضع قرنطینه و تعطیلی دانشگاهها خواهان مساعدت دولت جمهوری آذربایجان در بازگرداندن دانشجویان و دیگر اتباع ایرانی به کشور شد که مورد استقبال طرف آذری نهاده شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران گفت وگوی تلفنی عراقچی با همتای خود در جمهوری آذربایجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران گفت وگوی تلفنی عراقچی با همتای خود در جمهوری آذربایجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید