اخبار سیاسی

نرخ معاینه فنی خودرو ها در سال 1400

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های شهر تهران گفت: سال جاری خودرو های پلاک شخصی فراوری داخل 1395 و ماقبل همچنین خودرو های وارداتی 2016 و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

21 اردیبهشت 1400

اشرف غنی: آماده قربانی برای صلح هستیم؛ انتخابات باید برگزار شود

رئیس جمهور افغانستان با اظهار اینکه برای تامین صلح آماده قربانی دادن است بر ضرورت برگزاری انتخابات برای تعیین زعیم آینده این کشور تاکید کرد.

16 اردیبهشت 1400

خبرنگاران دنیا در سال 99؛ سخت ترین سالی که لبنان تجربه کرد

تهران-خبرنگاران-لبنان در سال 99 یکی از بدترین سال ها در تاریخ معاصر خود را تجربه کرد. انفجار بندر بیروت، کاهش بی سابقه ارزش پول ملی، افزایش فقر، بحران کرونا در کنار بی ثباتی سیاسی و بی دولتی، این کشور را به لبه پرتگاه برده است.

2 اردیبهشت 1400

فوت 97 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های ناشی از بیماری کرونا را طی شبانه روز گذشته گفت.

26 فروردین 1400

همه در انتظار انتخابات خرداد

فخرالدین زاوه؛ اقتصاددان در دنیای اقتصاد نوشت: آنچه چشم انداز بازار مسکن را در شرایط فعلی چالش برانگیزتر از پیش می کند، احتمال تفاوت ماهوی رفتار این بازار در دوره اخیر است. قیمت در بازار مسکن کشور به طور سنتی رفتاری شبه پلکانی از خود نشان می دهد. علاوه...

20 فروردین 1400

ونزوئلا روابط خود با اسپانیا را بازبینی می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا به دنبال بازدید وزیر خارجه اسپانیا از مناطق مرزی این کشور با کلمبیا، دستور بازبینی روابط با مادرید را صادر کرد.

18 فروردین 1400

بازداشت یک شهروند فرانسوی در ایران

وزارت خارجه فرانسه چهارشنبه شب برای اولین بار رسما تایید کرد که یک شهروند این کشور مدت هاست در ایران در بازداشت به سر می برد.

16 فروردین 1400

الحوثی: دنیا جنایات ائتلاف سعودی- آمریکایی را محکوم کند

رهبر انصارالله یمن از جامعه بین الملل خواست حملات هوایی ائتلاف عربی به یمن را محکوم کند.

12 فروردین 1400

رأی کمیسیون تلفیق به افزایش 3 برابری اعتبارات رتبه بندی فرهنگیان در بودجه 1400

تهران (پانا) - عضو کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش 3 برابری اعتبارات برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان از مبلغ 5 هزار به حداقل 15 هزار میلیارد تومان بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق اطلاع داد.

7 فروردین 1400

رئیس سابق بلک واتر به نقض تحریم های تسلیحانی لیبی متهم شد

اریک پرینس، رئیس سابق شرکت پیمانکار بلک واتر، با نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل، برای یکی از رهبران شبه نظامی لیبی سلاح فرستاده است.

3 فروردین 1400

قاضی جدید، مامور تحقیق در باره انفجار بیروت شد

ماری کلود نجم وزیر دادگستری لبنان یک قاضی جدید را برای هدایت تحقیقات مربوط به انفجار بندر بیروت تعیین کرد.

2 فروردین 1400

پیش بینی افزایش آمار مبتلایان به کرونا در آلمان

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اعتماد شهروندان آلمانی به صلاحیت دولت در غلبه بر بحران کرونا بسیار کاهش یافته است و مقامات آلمانی هم با توجه به شیوع ویروس های جهش یافته تشدید اوضاع را پیش بینی می نمایند.

30 اسفند 1399

آکسفام: بریتانیا جنگ یمن را طولانی کرد

آکسفام (یکی از بزرگترین سازمان های بین المللی امدادرسانی) دولت انگلیس را به طولانی کردن جنگ در یمن متهم کرد. بر اساس این ادعا بریتانیا به اجازه دادن به صادرات تجهیزات سوخت رسانی هوا به هوا به نیروی هوایی عربستان جهت بمباران یمن متهم شده است.

29 اسفند 1399

آمریکا: سیاست واشنگتن در مخالفت با سامانه اس-400 ترکیه تغییر نکرده است

سامانه های دفاع موشکی اس-400 روسیه ناسازگار و متناقض با تجهیزات ناتو هستند، آنها امنیت تکنولوژی ناتو را تهدید می نمایند و آنها با تعهدات ترکیه به عنوان یکی از متحدان ناتو همسو نیستند.

28 اسفند 1399

طرح امریکا برای احیای برجام

کوروش احمدی تحلیلگر مسائل بین الملل در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: در جریان سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، راه چاره خلاقانه ای که انتظار می رفت، به دست آمد و اکنون یک فرصت سه ماهه برای کوشش در جهت بهره بردن از پنجره...

27 اسفند 1399

وزیر نیرو: ظرفیت نیروگاهی کشور در سال های پس از انقلاب 12 برابر شد

تهران (پانا) - وزیر نیرو با اشاره به سرمایه گذاری های خوب اجرا شده در بخش انرژی الکتریکی کشور، گفت ظرفیت نیروگاهی در زمان حاضر نسبت به سال های پیش از انقلاب رشد 12 برابری داشته است.

24 اسفند 1399

ملایی: بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به اینکه بیشترین آسیب کم تحرکی در دوران شیوع ویروس کرونا متوجه بچه ها شده، گفت: به همین دلیل افزایش فعالیت بدنی بچه ها 2 تا 8 سال، در دستور کار این فدراسیون قرار گرفته است.

4 اسفند 1399

32 کشته و زخمی طی انفجار انتحاری در بغداد

منابع رسانه ای از وقوع انفجار انتحاری در مرکز بغداد و کشته و زخمی شدن چندین نفر خبر دادند.

2 اسفند 1399

ایندیپندنت: ترامپ روز تحلیف فوتبال هسته ای را می برد

ترامپ در آخرین روز ریاست جمهوری خود، هنگام ترک واشنگتن دی سی چمدان فوتبال هسته ای را با خود می برد، اما رمز ها راس ساعت 12 ظهر همان روز باطل خواهد شد.

1 اسفند 1399

ظریف: قدرت رییس جمهوری یاغی در راه اندازی جنگ هسته ای، نگران کننده است

تهران (پانا) - وزیر امور خارجه کشورمان در حساب کاربری توئیتر خود نوشت قدرت بدون کنترل رییس جمهوری یاغی در راه اندازی جنگ هسته ای مساله نگران کننده ای است.

25 بهمن 1399
تعداد: (174)