مدیران خاطی فاجعه ورزشگاه مشهد، با پرواز بیزنس کلاس راهی هتل های لوکس دوحه شدند!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، در اتفاقی نادر و عجیب، مسئولان اصلی فاجعه دلخراشی که پشت درهای بسته ورزشگاه امام رضای مشهد علیه زنان بلیت به دست رقم خورد، در کمتر از 24ساعت کشور را ترک کرده و راهی سفر خارجی لاکچری شده اند!

مدیران خاطی فاجعه ورزشگاه مشهد، با پرواز بیزنس کلاس راهی هتل های لوکس دوحه شدند!

تابناک :

در پی دستور دیروز سیدابراهیم رییسی، رئیس جمهور به وزیر کشور برای پیگیری و برخورد با مسببان اتفاقات مشهد، وزیر کشور کارگروهی را مسئول رسیدگی کرد و خبر از احضار مقصران و برخورد شدید با آنها داد؛ اما سرپرست فدراسیون فوتبال به همراه دبیرکل مشهدی این فدراسیون، در حالی که ضرورتی برای سفر هر دو نفر نبود، به طرز برق آسایی کشور را به مقصد دوحه ترک کرده اند و گفته می گردد با توجه به بلیت رزرو شده، تا 16فروردین هم به ایران برنخواهند گشت!

در حالی که رئیس مجلس شورای اسلامی، دادستان کل کشور و وزیر کشور از احضار مسئولان و مقصران مختلف از دستگاه های گوناگون صحبت می نمایند، میرشاد ماجدی و حسن کامرانی فر که تصمیم نهایی برگزاری بازی تیم ملی در ورزشگاه امام رضای مشهد را گرفته و سپس مجوز ورود تماشاگران به ورزشگاه را نیز به عنوان متولی اصلی، این دو نفر تایید کرده اند، حالا از معرکه گریخته اند و اثری از آنها نیست.

عکسی همراه با لبخند از ماجدی و کامرانی فر در قسمت بیزنس کلاس هواپیما در راه دوحه منتشر شده است که خود گویای همه چیز است. احتمالا در ساعاتی که کشور درگیر مهمترین بحران ورزشی چندسال اخیرش شده است، سرپرست ریاست و دبیرکل فدراسیون در هتل های لوکس دوحه مشغول سیاحت هستند و مسئولان ارشد نظام، عواقب تصمیمات غیرکارشناسی و ناپخته آنها را پیگیری می نمایند.

جالب اینکه در همین ساعات، وزارت ورزش و جوانان نیز با صدور اطلاعیه ای، همه تقصیرها را متوجه مدیریت فدراسیون فوتبال کرده است و تنها احسان اصولی، عضو مدافع هیات رئیسه و سخنگوی فدراسیون، برای کشاندن بازی به مشهد برای مواخذه در دسترس مقامات عالی کشور قرار گرفته است!

سایر اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیز گویا نقشی در این تصمیمات نداشته اند و از اساس مسائلی مثل برگزاری بازی با تماشاگر برای تیم ملی یا انتقال میزبانی بین المللی از تهران به مرکز استان ها با آنها هماهنگ نشده است.

جالب است که میرشاد ماجدی و حسن کامرانی فر تا این لحظه هیچ واکنشی از قطر برای پیگیری مسئولان بالاتر نشان نداده اند و کامل پای خود را از ماجرا بیرون کشیده اند اما تابناک در این گزارش تحقیقی، بررسی کرده است که این دو مدیر ارشد فدراسیون فوتبال ایران، به چه دلیل بطور همزمان در کشور حضور ندارند و از اساس چرا برای سفر خارجی نوروزی به قطر لشکرکشی شده است؟!

مراسم قرعه کشی جام جهانی 2022 روز 12 فروردین یعنی فردا در دوحه برگزار خواهد شد و در حاشیه این مراسم، کنگره سالانه فیفا نیز برگزار می گردد.

برای حضور در کنگره مرسوم است که از هر کشور یک نفر - رئیس یا دبیرکل - در نشست عمومی شرکت نمایند اما طی سالیان گذشته مد شده که فوتبال ایران یک هیات سه نفره راهی این سفر کند. دلیلش هم به یک بند در تشریفات اداری فیفا برمی گردد که ذکر کرده کشورها می توانند تا سه نفر راهی این کنگره نمایند اما تنها یک نفر به نمایندگی از هر کشوری صاحب رای خواهد بود. در واقع حضور یکنفر در کنگره کفایت می کرد و نیازی به سفر سه نفره آن هم در شرایط بحرانی فعلی نبود.

به این ترتیب فوتبال ایران از نهایت امکان اعزام نفرات استفاده می کند و جالب اینکه فدراسیون جهانی فوتبال تنها هزینه یک نفر را پرداخت خواهد کرد و دو نفر دیگر درصورت اصرار فدراسیون ملی هر کشوری، با هزینه آن کشور در کنگره حاضر خواهند شد و فیفا حتی هزینه اسکان و ترانسفر آنها را نخواهد داد.

به این ترتیب با ادامه سنت شیرین سفر لاکچری مدیران قبلی و با وجود رخ دادن بحران بزرگی مثل بیرون ماندن زنان دارای بلیت پشت درهای ورزشگاه امام رضا و برخورد زشت با آنها، آقایان ماجدی و کامرانی فر به همراه خانم حمیرا اسدی رئیس جنجالی کمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال، راهی دوحه شده اند و عجیب تر اینکه بعد از اتمام کنگره یک روزه فیفا، قرار است تا 16 فروردین در دوحه بمانند!

انگار نه انگار که اداره امور داخلی فوتبال کشور در این مدت، نیازمند حضور رئیس یا دبیرکل است. البته کامرانی فر پیش از این ثابت کرده که سفر خارجی و حق ماموریت دلاری برای او بسیار مهمتر از وظایف دبیرکلی است چراکه در روز بازی حساس با کره جنوبی در تهران، او به جای حضور در پست سازمانی خود، با حکم ماموریت ای اف سی در استرالیا حضور داشت و بازی دیگری را نظارت کرد تا دلارها از دستش نپرد.

فردی که بعداز انتصاب غیرقانونی اش در مهمترین پست اجرایی فدراسیون فوتبال ایران، طبق روال جاری مانند اسلاف خود از جمله محمدرضا ساکت، یک منزل مسکونی هم از فدراسیون گرفته و با ماشین در اختیار، هزینه های عادی اش هم روی دوش فوتبال بی پول و بحران زده ایران قرار گرفته است.

اما ماجرای قشون کشی فوتبال ایران به دوحه به همینجا ختم نمی گردد، چون گروه اعزامی کشورمان به قطر برای شرکت در مراسم قرعه کشی خیلی بیشتر از این افراد است.

جالب است بدانید که در کنار دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی و حمید استیلی مدیر تیم ملی، که برای شرکت در مراسم قرعه کشی کافی هستند، چهار پنج نفر دیگر هم با خرج فدراسیون فوتبال ایران الان در قطر حضور دارند! این افراد شامل کسرایی معاون دبیرکل، امید جمالی از کارکنان روابط بین الملل، مومنی مسئول دپارتمان تیم های ملی و میرغفاری است که نام این نفر آخر در پفراینده فروش بلیت های جام جهانی روسیه هنوز در اذهان مانده است.

به این ترتیب پیگیری و تحقیق ساده تابناک نشان می دهد اکنون حداقل 9 نفر از مدیران، کارکنان و اعضای فدراسیون فوتبال ایران در قطر حضور دارند که مخارج 8نفر از آنها از محل منابع فدراسیون پرداخت شده است.

احتمالا این افراد در بازگشت به ایران، حضور در کلاس های آموزشی و ارتباط با برگزارنماینده های جام جهانی قطر را به عنوان بهانه طرح خواهند کرد اما حتی با وجود این بهانه نیز حضور مومنی به عنوان مسئول مستقیم این حوزه، کفایت می کرد و نیازی به سفر دسته جمعی به قطر در میانه بحران فعلی نبود.

به نظر می رسد ضروری است وزیر ورزش نیز با مشخص کارگروهی ویژه برای رسیدگی به این افسار گسیختگی فدراسیون ها در سفرهای غیرضروری خارجی، به اتلاف سرمایه های ورزش ورود کند. چطور ممکن است فدراسیونی که بودجه کافی برای پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان خود را ندارد، چنین ولخرجی های نجومی کند و ککش هم بابت فاکتورهای نجومی این سفرها نگزد؟

میرشاد ماجدی و کامرانی فر چگونه زیر برگه نیاز به سفر این افراد را امضا زده اند؟ اگر غیبت همزمان همه این افراد خللی در فرایند کار فدراسیون فوتبال ایجاد نمی کند، از اساس چرا استخدام شده اند؟

به هر حال به نظر می رسد در روزهایی که ورزش و فوتبال ایران در التهاب یک رخداد تلخ قرار گرفته، مسئولان اصلی ماجرا رفته اند تا آب از آسیاب بیفتد و هیچ گزندی به موقعیت آنها نرسد.

نوشته : مجید کوهستانی

منبع: توریسم آنلاین

به "مدیران خاطی فاجعه ورزشگاه مشهد، با پرواز بیزنس کلاس راهی هتل های لوکس دوحه شدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیران خاطی فاجعه ورزشگاه مشهد، با پرواز بیزنس کلاس راهی هتل های لوکس دوحه شدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید