خبرنگاران 223 هزار قلم داروی بهداشتی در کردستان کشف شد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سنندج - خبرنگاران - فرمانده مرزبانی کردستان گفت: نیروهای مرزبانی این استان 223 هزار و 163 قلم انواع داروی بهداشتی در نقطه صفر مرزیکشف و ضبط کردند.

خبرنگاران 223 هزار قلم داروی بهداشتی در کردستان کشف شد

سردار علیرضا مرزبانی روز سه شنبه گفت: در راستای حراست از مرزها و تشدید اقدامات کنترلی، ماموران گروهان پشتیبانی و رزم هنگ مرزی بانه حین اجرای کمین در حوزه پاسگاه مرزی هنگ ژال به یک دستگاه خودرو سواری پژو 405 که راننده آن در حال تخلیه بار در نقطه صفر مرزی بود مشکوک شدند.

وی اضافه نمود: راننده خودرو به محض مشاهده مرزبانان از محل متواری که ماموران طی تعقیب و گریز با رعایت جوانب احتیاطی اقدام به توقیف خودرو و دستگیری راننده آن کردند.

فرمانده مرزبانی کردستان افزود: مرزبانان در پاک سازی محل و بازرسی از خوردو 11 هزار و 250 عدد ماسک فیلتر دار و ساده، 223 هزار و 163 قلم داروی تقویتی و یک دستگاه بی سیم دستی را کشف و مانع خروج این کالاهای قاچاق از کشور شدند.

سردار مرزبانی یادآور شد: ارزش ریالی ماسک های کشف شده بیش از یک میلیارد ریال و ارزش ریالی داروهای کشف شده توسط کارشناسان سازمان غذا و دارو در دست آنالیز است.

وی تاکید نمود: حفظ و حراست از مرز و مقابله با قاچاق اولویتی مهم در مرزبانی استان کردستان بوده و با متخلفان و سودجویان بشدت برخورد می گردد.

104 راس دام فاقد مجوز دربیجار توقیف شد

جانشین فرمانده انتظامی کردستان نیز از کشف 104 راس دام فاقد مجوز در شهرستان بیجار اطلاع داد و اضافه نمود: ماموران انتظامی بخش چنگ الماس شهرستان بیجار حین گشت در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کامیون حامل احشام مشکوک و آن را متوقف کردند و در بازرسی از آن 104 رأس گوسفند فاقد مجوز کشف کردند.

سرهنگ رسول برزویی با بیان اینکه ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان بیش از 2 میلیارد ریال برآورد شده است، گفت: در این رابطه یک نفر دستگیر و همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی گردید.

وی با اشاره به آثار سوء قاچاق کالا بر اقتصاد کشور، گفت: مقابله جدی با قاچاق جزو اولویت های کاری پلیس بوده و در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 223 هزار قلم داروی بهداشتی در کردستان کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 223 هزار قلم داروی بهداشتی در کردستان کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید