شهادت نخستین مدافع سلامت همدان

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خبرنگاران/همدان رئیس نظام پرستاری استان همدان از فوت نخستین نفر از کادر بهداشت و درمان استان بر اثر ابتلا به کروناویروس اطلاع داد.

شهادت نخستین مدافع سلامت همدان

هادی زرینی در گفت و گو با وبلاگ ساعت زنانه، در رابطه با شرایط کادر درمان گروه پرستاری استان، اظهار کرد: تا به امروز 834 نفر از گروه پرستاری به کروناویروس مبتلا شدند و اکثراً به محل کار خود بازگشتند اما متأسفانه دیشب نخستین فرد از کادر درمان استان جان خود را از دست دادند.

زرینی توضیح داد: سیده زهرا موسوی از گروه پرستاری، نخستین فرد از مدافعان سلامت استان بود که بر اثر ابتلا به کرونا در بیمارستان سینا فوت کرد.

رئیس نظام پرستاری همدان با بیان اینکه روزانه تست کرونای تعداد زیادی از کادر بهداشت و درمان مثبت می گردد، گفت: متأسفانه ترس از کرونا عادی شده و کسی که علامتی ندارد راحت در جامعه تردد می نماید اما نمی داند همین ویروس در بدن فرد دیگر ممکن است باعث مرگ او گردد.

رئیس نظام پرستاری همدان اذعان کرد: انتظار داشتیم مردم رعایت نمایند اما رعایت نکردند و شاید خیلی از ایرادات بنیادی باشد و مشکل از وزارت بهداشت و دولت باشد که پروتکل ها و محدودیت های جدی را اعمال نکردند، به هر حال ما امیدوارم پیک سوم را بگذرانیم تا همکاران پرستارمان بتوانند نفسی بکشند.

وی در رابطه با صحبت های دکتر نوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه در رابطه با پرداخت مطالبات پرستاران، شرح داد: شاید دکتر نوبخت پولی به وزارت بهداشت داده باشد اما کادر پرستاری هنوز در دانشگاه علوم پزشکی همدان و حتی سایر استان ها پولی دریافت نکرده اند.

زرینی اعلام کرد: دکتر نوبخت در صفحات مجازی خود قول های زیادی داده بود، قرار بود کارانه ها تسویه، پاداش کرونا پرداخت و فوق العاده ویژه هم انجام گردد اما برای ما به آن نحوی که باید باشد انجام نشده است.

وی بیان نمود: گروه پرستاری، علاوه بر خستگی جسمی از نظر روحی، پشتیبانی و حمایت هم خسته هستند،

وزارت بهداشت نیروهای شرکتی را تبدیل شرایط نکرده، نیروی جدید استخدام نکرده و حتی مطالبات پرستاران هم پرداخت نشده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "شهادت نخستین مدافع سلامت همدان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهادت نخستین مدافع سلامت همدان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید