سلامتی و پزشکی

تأثیر واکنش های محیطی بر کاهش یا تشدید لکنت

به گزارش خبرنگاران، لکنت، به اختلال در روانی گفتار و الگوی زمانی آن که سخن گفتن را سخت می کند، گفته می شود. کندی زبان در جایی پیش می آید که دستگاه های تکلم انسان دچار پاره ای از تشنج ها است، از این رو ادای کلمات ناگهان به مانع برخورد می کند و پیوسته مکثی...

24 اردیبهشت 1400

قصه گویی 90 ثانیه ای چرا به بخش های جشنواره قصه گویی افزوده شد؟

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در استان فارس، با اعلام فراخوان بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی از سوی کانون کشور، سلسله نشست های این جشنواره در کانون فارس برنامه ریزی و اولین جلسه آن با موضوع قصه گویی 90 ثانیه ای با حضور صادق کیانی مقدم، مسئول این...

23 اردیبهشت 1400

نرخ معاینه فنی خودرو ها در سال 1400

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های شهر تهران گفت: سال جاری خودرو های پلاک شخصی فراوری داخل 1395 و ماقبل همچنین خودرو های وارداتی 2016 و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

21 اردیبهشت 1400

نگرانی گزارشگران سازمان ملل از شرایط وخیم کارگران مهاجر در عربستان

گزارشگران ویژه سازمان ملل متحد از برخورد غیر انسانی عربستان سعودی با کارگران مهاجر و شکنجه آنها انتقاد کردند .

19 اردیبهشت 1400

فرایند افزایشی بستری ها وفوتی های کرونا در لرستان ادامه دارد

قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تعداد بستری ها و فوت ناشی از ویروس کرونا در این استان از ابتدای فروردین سال جاری فرایند افزایشی داشته است.

16 اردیبهشت 1400

خبرنگاران 31 مبتلا به کرونا در مرکز درمانی دهلران بستری هستند

ایلام - خبرنگاران - سرپرست شبکه بهداشت و درمان دهلران گفت: فرایند بستری بیماران کرونایی در دهلران به شدت افزایش یافته و هم اکنون 31 مبتلا به کرونا در مرکز درمانی شهدا دهلران بستری هستند.

13 اردیبهشت 1400

دولت امسال چه میزان مجوز استخدام دارد ؟

خبرنگاران : محمدباقر نوبخت گفت: کسانی که تحت پوشش نظام مدیریت خدمات کشوری هستند قانون متناسب سازی و همسان سازی را باقوت برای آنها در سال 1400 اجرا خواهیم کرد.

12 اردیبهشت 1400

25 کپسول اکسیژن تهیه و در هشت استان توزیع شد

از ابتدای شیوع همه گیری ویروس کرونا، فعالان اقتصادی بخش خصوصی تلاش کرده اند همسو با مسئولیت اجتماعی و وظیفه انسانی، از تبعات منفی این همه گیری به ویژه بر اقشار کمتر برخوردار بکاهند. بدین منظور، جامعه نیکوکاری ابرار، وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع،...

10 اردیبهشت 1400

احتمال انتقال ویروس کرونا به وسیله سطوح؛ یک در 10 هزار

به گزارش خبرنگاران، این مرکز به مردم سراسر دنیا توصیه می نماید پروتکل های بهداشتی را برای ضد عفونی سطوح رعایت نمایند، اما در این مورد وسواس نداشته باشند.

9 اردیبهشت 1400

شروع سال نو با عیادت از بیماران

مدیرعامل بانک ملی ایران در نخستین روزهای سال 1400، همچون سنوات گذشته، به صورت سرزده به بیمارستان بانک ملی ایران رفت و از بیماران بخش های مختلف عیادت کرد.

5 اردیبهشت 1400

امروز عیدی بازنشستگان و وظیفه بگیران کشوری پرداخت می گردد خبرنگاران

مدیرکل امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: عیدی بازنشستگان این صندوق امروز(چهارشنبه) واریز می گردد.

31 فروردین 1400

فوت 97 بیمار کرونایی در شبانه روز گذشته

تهران (پانا) - سخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار مبتلایان، بهبودیافتگان و فوتی های ناشی از بیماری کرونا را طی شبانه روز گذشته گفت.

26 فروردین 1400

9 نکته درباره تاثیر مستقیم تغییرات آب و هوایی بر سلامت جسم و روان

پژوهش های صورت گرفته نشان می دهد که سلامت روان به طور مستقیم با تغییرات آب و هوایی در ارتباط است. برای مثال مسائل جوی می تواند افراد را در خطر ابتلا به مسائل روحی مثل اضطراب قرار دهد.

25 فروردین 1400

فرمانداران جوابگو بودن را در دستور کار خود قرار دهند

خبرنگاران/خراسان رضوی وی با اشاره به اینکه فرمانداران باید ارتباطات خود را با مردم افزایش دهند، تاکید نمود: جوابگو بودن باید در دستور کار فرمانداران باشد.

24 فروردین 1400

از ازدواج دو مجری تلویزیون تا آخرین برنامه دورهمی

اسفند ماه شاهد اتفاقات و برنامه های گوناگونی در رادیو و تلویزیون بودیم.

23 فروردین 1400

95 درصد سهامداران با سجام به سود خود دسترسی پیدا می نمایند

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در حالی که سال های قبل 10 تا 15 درصد سهامداران خرد به سود سالانه سهام دسترسی پیدا می کردند، سال جاری با سامانه سجام 95 درصد سهامداران خرد سود سالانه خود را گرفتند.

19 فروردین 1400

بازداشت یک شهروند فرانسوی در ایران

وزارت خارجه فرانسه چهارشنبه شب برای اولین بار رسما تایید کرد که یک شهروند این کشور مدت هاست در ایران در بازداشت به سر می برد.

16 فروردین 1400

آسیب پذیری بیشتر مردان در برابر کووید -19 خبرنگاران

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شواهد نشان می دهد که شدت موارد ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در مردان بیش از زنان است و بعضی ویژگی های بیولوژیک، مردان را در ابتلا به کرونا آسیب پذیرتر می نماید.

12 فروردین 1400

ناهید رضایی: فضای رقابتی حرف اول جشنواره ها نباشد

تهران (پانا) - عضو هیات انتخاب پنجاهمین جشنواره بین المللی فیلم رشد سطح آثار این دوره را مثبت ارزیابی کرد و گفت اغلب آثار این دوره، فیلم های بسیار خوبی بودند و همین امر نیز واقعا کار قضاوت را سخت می کرد.

1 فروردین 1400

پیش بینی افزایش آمار مبتلایان به کرونا در آلمان

نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که اعتماد شهروندان آلمانی به صلاحیت دولت در غلبه بر بحران کرونا بسیار کاهش یافته است و مقامات آلمانی هم با توجه به شیوع ویروس های جهش یافته تشدید اوضاع را پیش بینی می نمایند.

30 اسفند 1399
تعداد: (189)