کویت بعنوان اولین کشور عربی موشک با قابلیت پرتاب به فضا فراوری کرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، کارشناسان کویتی توانستند بعنوان اولین کشور در دنیا عرب، موشکی با قابلیت پرتاب به فضا طراحی و فراوری نمایند.

کویت بعنوان اولین کشور عربی موشک با قابلیت پرتاب به فضا فراوری کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت زنانه، کویت بیان کرد متخصصان این کشور توانسته اند موشکی با قابلیت پرتاب به فضا، طراحی و فراوری نمایند.

ناصر اشکنانی سرپرست این تیم کویتی به روزنامه الانباء کویت گفت که این موشک دو سال بعد به فضا پرتاب خواهد شد. او گفت که این برای اولین بار است که یک کشور عربی توانایی ساخت موشک با قابلیت پرتاب به فضا را به دست می اورد.

او همچنین گفت که ماهیت ساخت و پرتاب این موشک علمی است و در مورد مشخصات آن نیز گفت که این موشک با نام کی اس آر 2 نه متر ارتفاع و 591 کیلوگرم وزن دارد و از سوخت مایع الکل متانول و دی نیتروژن مونوکسید در آن استفاده شده و می تواند مسافت 100 کیلومتری را بپیماید و پس از این مسافت موشک از جو خارج می گردد.

این متخصص کویتی در ادامه گفت که این پروژه نه تنها برای کویت، بلکه برای کل دنیا عرب سودمند است و در اکنون کویت توانایی ساخت این موشک را دارد. او گفت که تیم پژوهشی تحت نظر وی کوشش خواهد نمود تا بخش فضایی را رد کویت به راه بیاندازد.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "کویت بعنوان اولین کشور عربی موشک با قابلیت پرتاب به فضا فراوری کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت بعنوان اولین کشور عربی موشک با قابلیت پرتاب به فضا فراوری کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید