اعتراض به نصب مجسمه رونالدو در هند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، نصب مجسمه ستاره پرتغالی تیم فوتبال منچستریونایتد در یکی از استان های هند با انتقاد و اعتراض هایی همراه شد.

اعتراض به نصب مجسمه رونالدو در هند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، کریستیانو رونالدو یکی از برترین ستاره های تاریخ فوتبال بوده و الگوی بسیاری از جوانانی که پا در راستا فوتبالیست شدن می گذارند. به همین دلیل هم مسئولان استان گوای هند تصمیم گرفته اند که مجسمه ستاره پرتغالی منچستریونایتد را در مرکز شهر کالانگوت که در غرب هند واقع شده نصب کنند تا فوتبالیست های جوان و جویای نام این شهر انگیزه ای مضاعف برای رسیدن به اهداف خود بدهند.

مایکل لوبو فرماندار گوا در این خصوص به شبکه ANI هند گفت: این اولین بار است که مجسمه کریستیانو رونالدو در هند برافراشته می شود. از این کار هم هیچ هدفی نداریم جز اینکه به جوانان مان انگیزه بدهیم. اگر می خواهیم سطح فوتبال را در کشور مان بالا ببریم باید برای جوانان مان انگیزه به وجود آوریم و آنها با دیدن مجسمه رونالدو انگیزه می گیرند که مانند او شوند.

این اقدام در عین حال که برخی از شهروندان را راضی و هیجان زده کرده آنها اما با اعتراض هایی از جانب اهالی بومی روبرو شده است. دلیل معترضان به نصب این مجسمه هم تداعی شدن خاطرات دوران استعمار گوا از طریق پرتغالی ها تا سال 1961 است. این گروه از معترضان معتقدند که این به جای مجسمه ستاره کشور استعمارگر هند، بهتر بود که مجسمه یک قهرمان فوتبال محلی به نمایش درمی آمد.

پرماناند دیوکار، رئیس شورای شهر کالانگوت در این باره گفت: شهر ما فوتبالیست های بزرگ فراوانی داشته است، مثل برونو کوتینیو و یولاندا دسوزا که با فوتبال بازی کردن در رده ملی، باعث سربلندی هند شدند. چرا مجسمه آنها نباید نصب می شد؟ آنها اهل همین شهر هم بودند. چرا ما باید مجسمه یک فوتبالیست پرتغالی را اینجا نصب کنیم.

این اولین باری نیست که مجسمه های رونالد جنجال آفرین می شوند. سال 2017 نیز در فرودگاه منطقه مادیرا که زادگاه رونالدو است، مجسمه ای از کاپیتان تیم ملی پرتغال رونمایی شد که چهره آن بسیار متفاوت از بازیکن سابق رئال مادرید و یوونتوس بود و سوژه ای برای طنزپردازی شد. در نهایت این مجسمه از آنجا برداشته شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "اعتراض به نصب مجسمه رونالدو در هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض به نصب مجسمه رونالدو در هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید