امدادرسانی به 3 فرد گرفتار در دیواره های پنج انگشت کوه تفتان

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمرسیستان و بلوچستان از امدادرسانی به 3 فرد گرفتار صبح امروز در دیواره های پنج انگشت کوه تفتان اطلاع داد.

امدادرسانی به 3 فرد گرفتار در دیواره های پنج انگشت کوه تفتان

اکبر کیخا سالار گفت : طی تماس تلفنی در ساعت 9 و 55 دقیقه صبح روز آدینه 13 اسفند ماه با پایگاه امداد و نجات کوهستان تفتان خبری مبنی بر گرفتار شدن سه نفر در ارتفاعات تفتان گزارش شد که بلافاصله یک تیم 6 نفره کوهستان به منطقه اعزام و بلافاصله عملیات امدادی شروع شد .

او گفت: پس از حضور تیم امدادی در محل حادثه مشخص شد سه نفر که قصد صعود به کوه پنج انگشت را داشته اند بدلیل عدم آشنایی به فنون صخره نوردی در بین راه در دامنه صخره ای این کوه گرفتار می گردند .

به گفته معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمرسیستان و بلوچستان این افراد با کوشش نجاتگران و با همکاری اعضای باشگاه کوهنوردی حامیان تفتان خاش پس از 7 و نیم ساعت عملیات تخصصی به پایین کوه منتقل گردیدند .

کیخاسالار می گوید: تیم های امداد و نجات این جمعیت در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمت به مردم است و هموطنان در هر ساعت از شبانه روز در صورت بروز مشکل می توانند با شماره سه رقمی 112 ، ندای امداد و نجات هلال احمر تماس بگیرند.

وبلاگ ساعت زنانه سیستان و بلوچستان زاهدان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "امدادرسانی به 3 فرد گرفتار در دیواره های پنج انگشت کوه تفتان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امدادرسانی به 3 فرد گرفتار در دیواره های پنج انگشت کوه تفتان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید