شکار پدیده ای که هر 434سال یکبار دیده می گردد، عکس

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، دنباله دار نیشیمورا (C/2023 P1) دارای دمی بسیار بلند است، که در سحرگاه روز شنبه، 9 سپتامبر از کوه های Sierra de Enguera تصویربرداری شده است.

شکار پدیده ای که هر 434سال یکبار دیده می گردد، عکس

به گزارش خبرگزاری وبلاگ ساعت زنانه ، عکاس گزارش می دهد: اگرچه با چشم غیرمسلح و تنها روشن ترین قسمت آن با دوربین قابل مشاهده است، اما این عکس پیروز به ثبت دم یونی باریک و خمیده شده است و جزئیات رشته مانندی را نشان می دهد که به سمت چپ جریان اصلی جریان دارند.

نیشیمورا یک دنباله دار با دوره طولانی است که به وسیله هیدئو نیشیمورا در 12 اوت 2023 کشف شد. با قوس مشاهده هفت ماهه، دوره مداری این دنباله دار 434 سال تخمین زده می گردد. خروج از مرکز 0.996 به این دنباله دار یک محور نیمه اصلی (میانه فاصله از خورشید) در حدود 57 AU می دهد، که با میانگین فاصله اریس در 68 واحد نجومی قابل مقایسه است. این دنباله دار منظومه شمسی را ترک نخواهد کرد و در سال 2227 به آفلیون (دورترین فاصله از خورشید) خواهد رسید.

اخترشناس آماتور ژاپنی هیدئو نیشیمورا این دنباله دار را در آنالیز تصویرهایی که او با استفاده از لنز تله فوتو 200 میلی متری f/3 که روی دوربین Canon EOS 6D نصب شده بود، در 12 اوت 2023، زمانی که این دنباله دار 1.0 واحد نجومی از خورشید داشت، کشف کرد. او بعلاوه آن را در تصویرهایی که شب قبل از کشف در میدان دید او قرار داشته بودند، یافت. تصویرهای پیش از کشف در 19، 24 و 25 ژانویهٔ 2023 از PanSTARRS به وسیله رابرت وریک شناسایی شد و قوس رصدی این دنباله دار را تا هفت ماه افزایش داد.

منابع: astronomy

لکه های خورشیدی غول پیکرین تلسکوپ دنیا را بمباران کردند/ عکس

کشف زمینی دیگر 37میلیارد کیلومتر دورتر از خورشید!

227227

منبع: خبرآنلاین

به "شکار پدیده ای که هر 434سال یکبار دیده می گردد، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکار پدیده ای که هر 434سال یکبار دیده می گردد، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید