تحقیق بزرگ تازه نشان می دهد که چرا ورزش باید اولین انتخاب در درمان افسردگی باشد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، به گفته محققان دانشگاه استرالیای جنوبی (UniSA)، ورزش باید درمان اولیه افسردگی و سایر شرایط رایج سلامت روان باشد.

تحقیق بزرگ تازه نشان می دهد که چرا ورزش باید اولین انتخاب در درمان افسردگی باشد

جامع ترین آنالیز تحقیقات تا به امروز نشان می دهد که علائم خفیف تا میانه افسردگی، اضطراب و ناراحتی روانی را می توان با فعالیت بدنی کاهش داد. طبق تحقیقات آنها، ورزش 1.5 برابر موثرتر از مشاوره و داروها است.

این مطالعه نشان می دهد که مداخلات ورزشی 12 هفته ای یا کوتاه تر، علائم اختلالا روان را بیشتر کاهش می دهد.

بن سینگ، نویسنده ارشد فیزیولوژیست ورزش بالینی از UniSA می گوید: مهم این است که این تحقیقات نشان می دهد که برای ایجاد تغییر مثبت در سلامت روانی نیازی به ورزش زیاد نیست.

اختلالات سلامت روان عامل اصلی مسائل سلامت در سراسر دنیا است. سلامت روانی ضعیف برای افراد و برای کل جامعه پرهزینه است، سلامت روانی ضعیف در سال 2019 بر 1 نفر از هر 8 نفر تأثیر گذاشته است و مطالعات اخیر نشان می دهد که از هر 5 نفر یک نفر در طول میانسالی سطوح بالاتری از پریشانی روانی را تجربه می نماید.

مطالعات قبلی نشان داده اند که بیمارانی که از افسردگی، اضطراب یا سایر اشکال پریشانی روانی رنج می برند، ممکن است به همان مقدار که از روان درمانی یا درمان دارویی سود می برند، از فعالیت بدنی نیز بهره ببرند.

از آنجایی که مطالعات فردی طیف گسترده ای از انواع فعالیت بدنی، شدت فعالیت، زیر گروه های جمعیت و گروه های مقایسه ای را آنالیز نموده اند، ممکن است برای پزشکان ممکن است آنالیز فعالیت بدنی در درمان اختلالات سلامت روان سخت باشدو

بنابراین سینگ و همکارانش در UniSA نوع وسیع تری از مطالعه به نام آنالیز چتر umbrella review را برای ارزیابی اینکه چگونه انواع فعالیت های بدنی بر افسردگی، اضطراب و پریشانی روانی در بزرگسالان تأثیر می گذارد، انجام دادند.

یک مرور چتری به جای مطالعات فردی، مجموعه ای از مرورها را آنالیز می نماید تا تصویری کلی از آنچه تحقیقات موجود در خصوص یک موضوع خاص پیدا نموده اند، گرد آورد.

تیم تحقیقاتی تمام مطالعات واجد شرایط منتشر شده قبل از سال 2022 را از 12 پایگاه داده الکترونیکی استخراج کرد. به طور کلی، آنها 97 مرور را تجزیه و تحلیل کردند که شامل 1039 کارآزمایی با بیش از 128119 شرکت نماینده بود.

هنگام مقایسه اثرات ورزش با مراقبت های معمول در همه جمعیت ها، آنها دریافتند که ورزش علائم افسردگی، اضطراب و ناراحتی روانی را 1.5 برابر بهتر از تبادل نظر درمانی یا دارو بهبود می بخشد.

سینگ می گوید : ما بعلاوه دریافتیم که همه انواع فعالیت های بدنی و ورزش مفید هستند، از جمله ورزش های هوازی مانند پیاده روی، تمرینات مقاومتی، پیلاتس و یوگا.

به نظر می رسید که بعضی از انواع ورزش به روش های مختلف یاری نماینده باشد. به عنوان مثال، یوگا و سایر تمرینات فکر و بدن بیشترین یاری را به کاهش اضطراب کردند، در حالی که ورزش مقاومتی بیشترین یاری را به کاهش افسردگی کرد.

ورزش با شدت بالا بهبود بیشتری برای افسردگی و اضطراب فراهم می آورد، در حالی که دوره های تمرین طولانی تر در مقایسه با دوره های کوتاه و میانه، تأثیرات کمتری داشت .

این واقعیت که مداخلات طولانی تر نسبت به مداخلات کوتاه تر مؤثر نبودند، ممکن است به نظر بر خلاف عقل سلیم باشد. نویسندگان پیشنهاد می نمایند که ممکن است این یافته نشان دهد که افراد ممکن است ادامه برنامه های ورزشی طولانی تر را که ممکن است بر مزایای روان شناختی تأثیر بگذارد، سخت بدانند.

زنان باردار یا به تازگی زایمان نموده اند، افراد مبتلا به افسردگی، اچ آی وی و بیماری کلیوی و افراد سالم بیشترین بهره را از ورزش بردند.

توجه مهم: یافته ها این را رد نمی نماید که دارو و درمان درمان های مهمی برای بسیاری از شرایط سلامت روان هستند. بلکه پیشنهاد می نمایند که ورزش نیز یک درمان مهم است و درمانی که شایسته تمرکز مجدد است.

این آنالیز در مجله British Journal of Sports Medicine منتشر شده.

منبع: یک پزشک

به "تحقیق بزرگ تازه نشان می دهد که چرا ورزش باید اولین انتخاب در درمان افسردگی باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق بزرگ تازه نشان می دهد که چرا ورزش باید اولین انتخاب در درمان افسردگی باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید