خبرنگاران هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، اصفهان- خبرنگاران- شرایط کیفی هوای کلانشهر اصفهان عصر یکشنبه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس نهاده شد.

خبرنگاران هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم است

شرایط هوای اصفهان امروز یکشنبه 18 اسفند با میانگین 75 در شرایط سالم قرار داشت، ولی میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه های مراقبت دائم، طبق نرم افزار اعلام مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان از ساعت 18 و 30 دقیقه عصر امروز با میانگین 128 (AQI) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس ثبت شد.

شرایط هوای شهر اصفهان هم اکنون در میدان احمد آباد 133 (AQI) ، خیابان دانشگاه 148، خیابان استانداری 106 و بزرگراه خرازی125 در شرایط نارنجی و ناسالم برای گروه های حساس است.

شاخص کیفی هوای مبارکه 101 ناسالم برای گروه های حساس و کاشان 55 سالم ثبت شده است.

شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منواکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از 10 میکرو متر و ذرات کوچکتر از 2.5 میکرو متر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است را تبدیل به یک عدد بدون واحد می نماید و شرایط آلودگی هوا را نمایش می دهد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا 50 هوای پاک، 51 تا 100 هوای سالم، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس، 151 تا 200 ناسالم برای عموم، 201 تا 300 بسیار ناسالم و 301 تا 500 خطرناک است.

اصفهان در زُمره شهرهای آلوده ایران از نظر هواست و این پدیده در فصول سرد و پایداری هوا تشدید می گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هوای اصفهان برای گروه های حساس ناسالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید