خطر جدی آلودگی هوای داخل خانه

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، اگر به کیفیت هوای داخل خانه خود اهمیت می دهید، بهتر است عوامل آلودگی هوای داخل خانه را بشناسید.

خطر جدی آلودگی هوای داخل خانه

آلودگی هوای داخل خانه ممکن است به چشم نیاید اما می تواند دو تا پنج برابر بیشتر از آلودگی هوای بیرون خانه باشد. از آنجایی که مردم معمولا 90 درصد زمان خود را در داخل خانه می گذرانند، این مسئله می تواند بسیار آسیب زا باشد. با ما در مجله اینترنتی وبلاگ ساعت زنانه همراه باشید.

عناوین مطلب

  • عوامل آلودگی هوای داخل خانه
    • 1. شومینه ها و شعله های بدون حفاظ
    • 2. شمع های معطر و عودها
    • 3. محصولات پاک نماینده بهداشتی
  • راهکارها
    • بعلاوه بخوانید:

عوامل آلودگی هوای داخل خانه

به باور متخصصان استفاده از شمع های معطر، انواع عودها و محصولات بهداشتی، کیفیت هوای خانه را تحت تاثیر قرار می دهند. به طوری که از حداقل مقدار کیفیت کمتر شده و شما را در معرض خطرات جدی سلامتی قرار می دهند.

وقتی به طور معمول به آلودگی هوا فکر می کنیم، ماشین ها، هواپیماها، گازهای گلخانه ای و امثال آن ها را در نظر می گیریم اما مواردی خانگی وجود دارند که داخل خانه های ما را نیز آلوده می نمایند.

کیفیت پایین هوای داخلی با بیماری ریوی، بیماری قلبی و حتی سکته مغزی مرتبط است. چند نمونه از مواردی که باعث آلودگی هوای داخل خانه می شوند در ادامه می آیند.

1. شومینه ها و شعله های بدون حفاظ

استفاده از این آتش ها در خانه باعث ایجاد ذراتی از قبیل ذرات جامد و قطرات مایع موجود در هوا می شوند. بعضی از این ذرات، مانند خاک، دوده، گرد و غبار یا دود، به مقدار ای بزرگ هستند که با چشم غیر مسلح نیز دیده می شوند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها می گوید چنین ذرات ریز و کوچک تری می توانند خطرناک باشند، زیرا می توانند به قسمت های عمیق ریه ها و حتی در خون شما نفوذ نمایند.

این ذرات ریز در هنگام تنفس می توانند به ریه های ما آسیب بزنند و خطر ابتلا به سرطان ریه را در دراز مدت افزایش دهند.

2. شمع های معطر و عودها

این روزها استفاده از شمع های معطر و عودها و گیاهان خوشبو نماینده برای تلطیف هوای خانه، امری رایج است. اما استفاده از این موارد به علت اینکه هنگام سوختن، ذرات ریز آلاینده هایی از خود خارج می نمایند، بسیار مضر است. به باور پزشکان سوختن عودها 100 برابر بیشتر از یک شمع معطر ذرات ریز آلاینده فراوری می نماید.

3. محصولات پاک نماینده بهداشتی

و در نهایت به محتمل ترین نامزد آلاینده های هوا در خانه می رسیم : محصولات پاک نماینده. این محصولات از قبیل جلا دهنده مبلمان، خوشبو نماینده هوا، شامپو فرش، اسپری پاک نماینده اجاق گاز و بعلاوه مواردی مثل دئودورانت و اسپری مو، حاوی ترکیبات آلی فراری هستند که هنگام تنفس باعث تحریک و آسیب به ریه ها می شوند.

علاوه بر این، این داده ها بدون توجه به اینکه خانه ها در منطقه ها روستایی یا بسیار صنعتی واقع شده اند نتایجی یکسان نشان داده اند.

راهکارها

1.استفاده از مواردی ذکر شده را به حداقل برسانید.

2. از گیاهان آپارتمانی برای بهتر شدن هوای منزل یاری بگیرید.

3. پنجر های خانه را چند بار در روز و به هنگام مناسب بودن کیفیت هوای بیرون، باز کنید تا هوای خانه تخلیه گردد.

پیشنهاد مطالعه: جادوی تلقین و قدرت شگفت انگیز آن را از دست ندهید.منبع: پیام دلتا

به "خطر جدی آلودگی هوای داخل خانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر جدی آلودگی هوای داخل خانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید