دره تندیس ها ، به وقت سنگ تراشی طبیعت در جزیره

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، جزیره قشم پر است از زیبایی های طبیعی و انسانی که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. این جاذبه ها به صورت های مختلفی مسافران را شگفت زده می نمایند. یکی از بی نظیرترین زیبایی هایی که می توان در این جزیره دید دره تندیس ها است. این جاذبه طبیعی از خیال انگیزترین جذابیت های جزیره قشم است. این دره یکی از سایت های ژئوپارک جزیره است که خبرنگاران می خواهد در مورد شکل گیری و ویژگی های خاص آن با شما صحبت کند.

دره تندیس ها ، به وقت سنگ تراشی طبیعت در جزیره

دره تندیس ها و قصه هایش

دره تندیس ها

اگر به سوی بخش جنوبی جنگل های حرا حرکت کنید به دره ای وسیع بر می خورید که بخشی از زیبایی های شگفت انگیز طبیعت را در قلب خود نگهبانی می دهد. با تماشا اشکالی که درون این دره قرار دارند دلیل این نامگذاری را متوجه می شوید.

دره تندیس ها

اشکالی با حجم های بزرگ در سراسر این پهنه بزرگ گسترده شده اند. این پدیده در طی سال های طولانی از یک زمین مرتفع ایجاد شده است. ارتفاع این زمین به بام قشم می رسیده. به مرور زمان با بالاآمدگی جزیره ساحل عقب رفت و خشکی افزایش یافت. همین موضوع باعث شد تا دره تندیس ها از زیر آب بیرون بیاید و با فرسایش زمانی و تخریب های فراوان این دره عجیب و جادویی ایجاد شد.

دره خیال و طبیعت

در میان تندیس های دره قدم می زنید و خیال می کنید دستی با هنرمندی تمام چنین سنگ واره های بزرگی را با دقت تمام ساخته است. وزش باد در میان این سرزمین رازآلود بر وهم آن می افزاید و بیش از پیش با آن پیوند می خورید.

دره تندیس ها

تخریب و از بین رفتن لایه آهکی باعث فرسایش بیشتری در لایه های پوششی منطقه شده است. همین موضوع بر جذابیت چهره تندیس های دره افزوده است. در بخش هایی از این دره می توان سنگواره های فراوانی را یافت که بیشتر مربوط به دوکفه ای ها هستند و در بعضی نقاط به صورت توده ای تجمع پیدا نموده اند.

سخن آخر وبلاگ ساعت زنانه

در سفر به جزیره قشم بازدید از این دره رازآلود و زیبا را از دست ندهید و چشم ها و دوربین تان را برای تماشا و ثبت عالی ترین تصاویر طبیعت آماده کنید. پیش از حرکت به سوی دره تندیس ها بدانید که بازدید از این جاذبه در هوای بارانی انتخاب خوبی نیست و زمین دره در باران حالتی باتلاقی پیدا می نماید و خطرناک است.

اگر شما هم در سفر خود از این دره تماشا نموده اید برای ما از تجربه خاص خود را بنویسید.

آیا نکته خاصی در مورد این سفر می دانید؟

منبع:سـفـرزون

منبع: دیجیاتور

به "دره تندیس ها ، به وقت سنگ تراشی طبیعت در جزیره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دره تندیس ها ، به وقت سنگ تراشی طبیعت در جزیره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید