زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران کجاست؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، آدم، بعضی وقت ها حوصله رفتن به راه های دور و ساعت های متمادی در جادبه بودن را ندارد. به خصوص که در شهر بزرگی مثل تهران ساکن باشی و فقط دلت بخواهد سفرت یکروزه باشد یا نه، دلت بخواهد چند ساعت را از تهران و شلوغی و دود و دمش فاصله بگیری. تهران در اطرافش جاهای زیادی برای گشت و گذار دارد. از جاهای معروفی مثل اوشان و فشم، کن سولقان، تنگه واشی و کردان و جاده چالوس گرفته تا جاهای مهجورتر. ما در اینجا چند تا از زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران را معرفی می کنیم. با بلاگ خبرنگاران تریپ همراه شوید.

زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران کجاست؟

منطقه الموت

راه زیاد دور نیست. کافی است از اتوبان تهران- کرج به سمت قزوین بروید، از خروجی قزوین به سمت شهر بروید تا به میدان بزرگ مینودر برسید. جاده الموت در قسمت شمالی این میدان قرار گرفته و وقتی این راه راه طی کردید، به قلعه ای سرخ و خاکستری رنگی می رسید که یکی از منحصر به فردترین قلعه های ایران است. اطراف قلعه از هر چهار جهت پرتگاه است و تنها راه ورود، در انتهای ضلع شمال شرقی واقع شده. بعد از قدم زدن در قلعه الموت نیز اگر بخواهید سفرتان ادامه دارد. چطور؟ به دیدن دریاچه اوان بروید، دریاچه ای که یکی از زلال ترین آب ها را دارد و بهار و تابستان ها می توان در آن آب تنی، قایق سواری و ماهیگیری کرد.

جهت از تهران: در انتهای اتوبان تهران-قزوین و چند کیلومتر قبل از قزوین (2 کیلومتر بعد از عوارضی قزوین) جهت فرعی سمت راست اتوبان که با تابلو الموت نشان داده شده را در پیش بگیرید. بعد از 40 کیلومتر به رجایی دشت می رسید. از رجایی دشت تا دریاچه 20 کیلومتر فاصله است.

روستای افجه

یکی از بهترین جاها برای سفری یکروزه، روستای افجه است. روستایی با آب و هوای خوش و سرسبز که دشت هویج آن بسیار معروف است. هرچند این روزها هرچه بگردید هویجی در آن پیدا نمی کنید و این قضیه برمی شود به گذشته های دور. علاوه بر گشت و گذار در مزارع و باغ های این منطقه اگر دلتان خواست می توانید سری هم به دره شمالی افجه بزنید، جایی که از بقیه نقاط بکرتر است. آبشار پسچویک با 15 متر ارتفاع در فاصله یک و نیم کیلومتری شمال شرق افجه و آبشار موآب ، قبل از دشت هویج از دیدنی های این نقطه است. هرچند که باغ های گیلاس این نقطه که به خصوص در بهار شکوفه زده اند و بین آبشار پسوچیک و دشت هویج قرار دارند، چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

جهت از تهران: با عبور از جاده لشگرک به روستای افجه و دشت هویج می رسید.

آبشار گزو، از دیگر جاهای دیدنی اطراف تهران

اگر دلتان می خواهد تنها دو ساعت در راه باشید و بعد به منطقه ای بکر و خوش آب و هوا، با درختان سربه فلک کشیده برسید و در کنار آبشاری، خستگی راه را از تن به در کنید، آبشار گزو می تواند مقصدتان باشد. آبشار گزو که 48 متر ارتفاع دارد در دل جنگل های سرسبز شمال واقع شده و تابستان ها در حوضچه پایینش می توان تنی به آب زد و چی از این بهتر؟

گزو، در کنار امامزاده ای معروف به سه بزرگوار گزو در فاصله 15 کیلومتری زیرآب سوادکوه قرار گرفته و اگر وقتش را داشته باشید و به سد البرز یا لفور هم که با آبشار فاصله کمی دارد سری بزنید، جایی که اسب ها بر زیبایی اش افزوده اند و تا چشم کار می کند مه و سبزی است، پکیج سفرتان کامل می شود. هرچند که راه آبشار هم از کنار سد و جنگل های بکر لفور می گذرد.

جهت از تهران: برای رسیدن به گزو، باید از جاده فیروزکوه تا شیرگاه بروید، بعد از شیرگاه از طریق جاده لفور در پشت سد در حال ساخت البرز وارد جنگل زیبا و بکر لفور بشوید.

با آشنا شوید.

دشت لار

زمانی بود که دشت لار جایی بود که پادشاهان برای فرار از گرمای هوا به آن پناه می بردند و حالا این دشت محلی است که رفتن به آن مخصوص گروه خاصی نیست. دشت لار که یکی از قشنگ ترین و خوش آب و هواترین دشت های اطراف تهران است، در کوهپایه دماوند و نزدیکی آمل واقع شده. فاصله اش تا تهران؟ 75 کیلومتر است. تنوع گیاهی و جانوری در دشت لار بیداد می کند، به طوری که هم گون در آن پیدا می شود، هم آویشن، هم کاسنی و هم شیرین بیان. جانوران اینجا هم مثل گیاهانش متنوع اند و شامل پلنگ، گرگ، روباه، عقاب طلایی، افعی البرزی، بزمجه، مارمولک، خرس قهوه ای، گراز، کل و به زکوهی، قوچ و میش، آهو و.. می شود. بهارها، دشت لار پر می شود از گل های زرد و شقایق هایش و آن را به تابلویی بی مانند تبدیل می کند. اطراف چشمه دوبرار یکی ااز قشنگترین جاهای این منطقه است.

فقط اینکه پیش از 15 خرداد به دلیل فصل زاد و ولد حیوانات امکان عبور با خودرو از محیط بانی وجود ندارد.

جهت از تهران: باید به روستای ایرا برسید و رسیدن از آن هم بعد از خروج از لواسان وعبور از برگ جهان و نیکنام ده و یا از جهت جاجرود با عبور از کنار سد لتیان و گذر از نیکنامده و انشعاب از روستای کلان خیلی راحت میسر می شود.

جهت دوم نیز از جاده آبعلی (تهران به سمت آمل) و داخل شهر پلور میسر است. این جهت از سه راهی پلور تا پست ورودی پاسگاه محیط بانی دلیچای (ورودی شرقی پارک ملی لار) ادامه دارد.

پیک نیگ اطراف تهران کجا بریم؟ ، بخوانید.

منبع: اسنپ تریپ

به "زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین جاهای دیدنی اطراف تهران کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید