سامسونگ قصد دارد سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی معرفی کند

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سامسونگ گام های بلندی به سمت سنسور های دوربین بزرگ تر با رزولوشن های بسیار بالا برداشته است. سال گذشته، این شرکت از سنسور دوربین 64 مگاپیکسلی رونمایی کرد و سپس سنسور 108 مگاپیکسلی معرفی گشت که این سنسور در گلکسی اس 20 اولترا مورد استفاده قرار گرفته است. حالا این شرکت اعلام کرده که در زمینه سنسور های دوربین برنامه های بزرگ تری در سر دارد.

سامسونگ قصد دارد سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی معرفی کند

یونگین پارک (Yongin Park)، رییس تیم تجاری سنسور سامسونگ، مقاله ای در سایت سامسونگ منتشر کرده که در آن آمده طبق بررسی های صورت گرفته، رزولوشن چشم انسان تقریبا معادل 500 مگاپیکسل است و این صنعت برای تولید سنسورهای برابر با قابلیت های چشم انسان، راه زیادی در پیش دارد. برای رسیدن به این هدف، سامسونگ در حال برنامه ریزی برای توسعه سنسورهایی است که تا رزولوشن 600 مگاپیکسلی را ارائه کنند.

باید خاطرنشان کنیم ایجاد تعادل بین رزولوشن بالا و اندازه پیکسل ها کار ساده ای نیست چرا که پیکسل های کوچک تر می توانند کیفیت تصویر را کاهش دهند. برای حل این مشکل، سامسونگ در زمینه تکنولوژی ترکیب پیکسل ها پیشرفت خوبی داشته است. سنسورهای 64 مگاپیکسلی سامسونگ از تکنیک 2 در 2 برای ترکیب پیکسل ها و سنسور 108 مگاپیکسلی این شرکت از تکنیک 3 در 3 برای این کار استفاده می کند تا در نهایت پیکسل های سنسور بتوانند نور بیشتری دریافت کنند.

ساخت سنسور برای اتومبیل های خودران و پهپادها

آقای پارک می گوید که بیشتر دوربین های موجود امروز تنها می توانند سوژه های قابل رویت برای چشم انسان را ثبت کنند (طول موج بین 450 تا 750 نانومتر) و سنسورهایی که قادر به ثبت طول موج های خارج از این محدوده هستند، به سختی به دست می آیند. سنسور های دوربین دارای توانایی مشاهده نور فرابنفش و امواج مادون قرمز می توانند در حوزه های گوناگون مانند کشاورزی یا پزشکی مورد استفاده قرار بگیرند.

سنسور های دوربین دارای قابلیت مشاهده نور ماورابنفش می توانند برای تشخیص سرطان پوست استفاده شوند و سنسورهای مادون قرمز می توانند به کنترل کیفیت در موارد استفاده صنعتی کمک کنند. بخش سنسورهای سامسونگ همچنین در زمینه ساخت سنسورهای مربوط به تشخیص بوها و مزه ها هم وارد عمل شده است.

این سنسورهای مبتنی بر رزولوشن بسیار بالا لزوما قرار نیست در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار بگیرند و برای وسایلی مانند اتومبیل های خودران، پهپادها و دیگر گجت های مبتنی بر اینترنت اشیاء می توانند از این سنسورهای همه فن حریف استفاده کرد. در همین رابطه مدتی قبل گزارشی منتشر شد که سامسونگ به زودی از سنسور دوربین 150 مگاپیکسلی برای گوشی های هوشمند رونمایی می کند.

منبع: SamMobile

منبع: دیجیکالا مگ

به "سامسونگ قصد دارد سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی معرفی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ قصد دارد سنسور دوربین 600 مگاپیکسلی معرفی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید