شرکت چینی ربات مکالمه می سازد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، شرکت چینی چند ملیتی Baidu خودش را آماده توسعه کپی چینی چت GPT کرده است. شخصی نزدیک به این کمپانی گفته است که بایدو قصد دارد در ماه مارس پیش رو (فروردین 1402) از یک ربات چت که هنوز نامش مشخص نشده، رونمایی کند.

شرکت چینی ربات مکالمه می سازد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، این ربات ظاهراً قرار است در خدمات جستجوی اصلی بایدو به کار برود؛ این یعنی کاربران به زودی می توانند در نتایج جستجوی خود در موتور جستجوی Baidu، چیزی مثل مکالمات با هوش مصنوعی ChatGPT را تجربه کنند.

این دقیقاً شبیه به پروژه ای است که مایکروسافت در سر دارد و در پی ادغام نسخه اصلی هوش مصنوعی ChatGPT با جستجوگر بینگ خودش است.

بایدو سرمایه گذاری هنگفتی (میلیارد ها دلار) روی سیستم Ernie خودش انجام داده است. این یک مدل هوش مصنوعی مقیاس بزرگ خواهد بود که توسعه آن سال ها به طول انجامیده است. در واقع این سیستم در قلب خودش از چیزی شبیه به پلتفرم ChatGPT بهره می برد.

چت GPT یک ابزار پردازش زبان طبیعی قدرت گرفته از هوش مصنوعی است که می تواند با لحنی بسیار نزدیک به انسان ها، به سوالات کاربران پاسخ داده و با آن ها مکالمه کند. به طور مثال شما می توانید از آن به عنوان یک دستیار برای تولید محتوا و برنامه نویسی استفاده کنید.

این ربات چت با استقبال فوق العاده ای از سوی کاربران روبرو شده و از نوامبر سال 2022 تا به امروز که خیلی هم نمی گذرد، بیش از 1 میلیون کاربر را جذب خودش کرده است.

چند هفته پیش بود که خبر رسید مایکروسافت سرمایه گذاری هنگفتی روی شرکت سازنده آن یعنی OpenAI کرده تا به نوعی آن را به انحصار خودش دربیاورد. این سرمایه چیزی در حدود 10 میلیارد دلار بوده است.

نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرد که غول جستجوی جهان، کمپانی گوگل نگران ادغام این ربات چت در جستجوگر Bing است و نمی خواهد بعد از سال ها صدرنشینی، مغلوب جستجوگر رقیب شود.

بر همین اساس آن ها نیز به فکر توسعه هوش مصنوعی خود که با نام کد قرمز از آن یاد می شود افتاده اند و می خواهند این هوش مصنوعی را در ساختار جستجوگر گوگل بگنجانند.

منبع: فرارو

به "شرکت چینی ربات مکالمه می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت چینی ربات مکالمه می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید