تیک تاک هم اطلاعات کاربرانش را به دولت آمریکا می دهد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه به نقل از اینترسپت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا اصرار دارد که اپلیکیشن چینی تیک تاک به مالکیت یک مؤسسه امریکایی درآید و علت این مساله را نگرانی از تهدیدهای این اپلیکیشن بر علیه امنیت شهروندان آمریکایی اعلام کرده است. اما نکته جالب این است که به خواست دولت آمریکا، تیک تاک اطلاعات خصوصی هزاران کاربر تیک تاک در آمریکا را برای کاخ سفید افشا کرده و در این زمینه کاملاً تابع خواست های دولت ایالات متحده بوده است.

تیک تاک هم اطلاعات کاربرانش را به دولت آمریکا می دهد

بر اساس افشاگری های یک هکر وابسته به گروه ناشناس اگر چه حجم اطلاعاتی که تیک تاک از کاربران خود جمع آوری کرده و به دولت آمریکا تحویل می دهد، در مقایسه با شرکت هایی همچون آمازون، گوگل، فیس بوک و غیره ناچیز است، اما به هر حال تیک تاک نیز در این زمینه رویه ای مشابه با سایر شرکت های فناوری دارد.

بر همین اساس آدرس ایمیل دو نماینده شرکت چینی بایت دنس در آمریکا و در یک مرکز اطلاعاتی و امنیتی به ثبت رسیده که به جاسوسی از شرکت های فناوری سیلیکون ولی مشغول هستند. همچنین در جریان اعتراضات ضدنژادپرستانه در آمریکا فعالیت های کاربران تیک تاک به شدت تحت نظر پلیس فدرال و وزارت امنیت داخلی آمریکا بوده است.

تیک تاک در نیمه دوم سال 2019 صد درخواست برای دریافت اطلاعات 107 حساب کاربری دریافت کرده و در 82 درصد موارد اطلاعات درخواستی را تحویل دولت آمریکا داده است. در مقابل فیس بوک طی این مدت 51121 درخواست دریافت کرده که با 88 درصد از آنها موافقت کرده است. از جمله اطلاعاتی که تیک تاک از کاربران خود در اختیار پلیس و نیروهای اطلاعاتی آمریکا گذاشته می توان به آدرس های آی پی آنها، اطلاعات دستگاه مورد استفاده برای اتصال به اینترنت، شماره تلفن همراه، شناسه های فیس بوک، اینستاگرام و گوگل مورد استفاده این افراد و غیره اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "تیک تاک هم اطلاعات کاربرانش را به دولت آمریکا می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیک تاک هم اطلاعات کاربرانش را به دولت آمریکا می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید