شورای انتقالی جنوب دولت مستعفی یمن را به نقض صلح متهم کرد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه به نقل از اسپوتنیک، آیداروس قاسم الزبیدی رئیس شورای انتقالی جنوب یمن روز دوشنبه دولت مستعفی این کشور را متهم کرد که از معاهده صلح پیروی نکرده و علیه نیروهای این شورا دست به حمله می زند.

شورای انتقالی جنوب دولت مستعفی یمن را به نقض صلح متهم کرد

این در حالی است که اوایل روز دوشنبه، درگیری میان نیروهای وابسته به شورای انتقالی جنوب و دولت مستعفی یمن در شرق شهر زینجیبار - مرکز استان ابیان در جنوب غرب یمن- به وقوع پیوست.

یک مقام ارتش یمن می گوید که نیروهای مسلح یمنی کوشیدند تا با عبور از خط ارتباطی، بر شهر مذکور مسلط شوند.

الزبیدی در یک بیانیه گفت: امروزه ما شاهد تشدید یک پویش نظامی هستیم که ما را به جنگهای فاتحانه گذشته علیه جنوب در سال 1994 و 2015 برمی گرداند.

الزبیدی همچنین خواهان دفاع از جنوب یمن در برابر یک تهاجم شد و اضافه کرد که ما از خواست و آرزوهای مردم در جنوب [یمن] و همچنین انتخاب آنها برای استقلال، اعاده و ایجاد یک کشور مدرن، متحد و کاملاً مستقل دفاع می کنیم.

لازم به ذکر است که دولت مستعفی یمن به رهبری عبدربه منصور هادی و شورای انتقالی جنوب نوامبر 2019 در ریاض پایتخت عربستان سعودی یک معاهده صلح امضا کردند.

اما شورای انتقالی جنوب که در سال 2017 تشکیل شده از حمایت امارات متحده عربی برخوردار است؛ کشوری عربی که بخشی از ائتلاف تحت رهبری سعودیها برای اجرای حمله هایی هوایی علیه نیروهای حوثی در یمن است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شورای انتقالی جنوب دولت مستعفی یمن را به نقض صلح متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای انتقالی جنوب دولت مستعفی یمن را به نقض صلح متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید