عنکبوتی که با تارهایش پرندگان را شکار می نماید!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، یک عنکبوت طلایی، پرنده ای را در میانه پرواز در تار فوق العاده قوی و بادوام خود شکار کرد. آیا پرنده قبل از اینکه عنکبوت به آن برسد فرار خواهد نمود؟

عنکبوتی که با تارهایش پرندگان را شکار می نماید!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، عنکبوت های طلایی که با نام نفیلا نیز شناخته می شوند، یکی از مجذوب نماینده ترین موجوداتی هستند که در آفریقای جنوبی یافت می شوند. این عنکبوت ها با رنگ های خیره نماینده و توانایی های منحصربه فرد خود در چرخش تار، شگفتی های طبیعت هستند. این عنکبوت ها تار های خود را در مسیر های منحصربفرد می گسترانند تا شانس خود را برای گرفتن یک وعده غذایی افزایش دهند.

یکی از شگفت انگیزترین چیز ها در خصوص این عنکبوت ها، استحکام تار آن ها است. ابریشم فراوری شده فوق العاده قوی و انعطاف پذیر است و می تواند در برابر باد و باران مقاومت کند. این باعث می گردد تار های آن ها برای شکار طعمه، که شامل حشرات، پرندگان و حتی پستانداران کوچک است، عالی باشد. بله، پرندگان و پستانداران!

حیات وحش اولیفانت در آفریقای جنوبی یک مکان عالی برای شروع جستجوی شماست، جایی که ممکن است شاهد منظره ها باورنکردنی مانند این منقار مومی آبی که در تار عنکبوت طلایی گرفتار شده است باشید. این پرندگان اغلب در حین پرواز در تار عنکبوت گرفتار می شوند، اما گاهی اوقات می توانند فرار نمایند.

اگر در پی تماشا عنکبوت های نفیلا در آفریقای جنوبی هستید، برترین زمان در ماه های تابستان بین نوامبر و مارس است. آن ها معمولا در منطقه ها جنگلی، به ویژه در نزدیکی رودخانه ها و نهر ها یافت می شوند.

چگونه عنکبوت های نفیلا چنین شبکه های قوی ایجاد می نمایند؟ این فرآیند با فراوری یک محلول ابریشم مایع از شکم عنکبوت شروع می گردد. این محلول در تماس با هوا سخت می گردد و به عنکبوت اجازه می دهد تار بسازد. سپس عنکبوت از پا های عقب خود استفاده می نماید تا رشته های ابریشم را محکم بکشد و یک شبکه قوی و پیچیده ایجاد کند. ابریشم فراوری شده در برابر نور UV نیز مقاوم است و آن را برای استفاده در فضای باز ایده آل می نماید.

منبع: فرارو

به "عنکبوتی که با تارهایش پرندگان را شکار می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عنکبوتی که با تارهایش پرندگان را شکار می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید