قیمت دنا پلاس جوانان تعیین شد، پیکان جوانان نو در راه است؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، شرکت ایران خودرو بهمن ماه سال گذشته خبر از شروع فراوری دنا پلاس جوانان داد. این خودرو نسخه جدیدتری از دنا پلاس قبلی بوده که تغییراتی در مشخصات فنی داشته است.

قیمت دنا پلاس جوانان تعیین شد، پیکان جوانان نو در راه است؟

به گزارش تجارت نیوز، دنا پلاس جوانان طبق لیست قیمتی که شرکت ایران خودرو منتشر کرد، حدود 503 میلیون تومان قیمت گذاری شده است. این مبلغ، حدود 100 میلیون تومان گران تر از دنا پلاس 6 دنده دستی و 40 میلیون تومان گران تر از نسخه توربوشارژ دنده اتوماتیک است؛ بنابراین انتظار می رود دنا پلاس جوانان، تفاوت قابل توجهی با دیگر نسخه های این خودرو داشته باشد.

این خودرو برخلاف دنا پلاس توربوشارژ از پیشرانه EFP به جای EF7TC استفاده می نماید. این پیشرانه تازه علاوه بر زمان بندی متغیر سوپاپ ها ورودی، به زمان بندی متغیر سوپاپ های خروجی نیز مجهز شده و توانسته به صورت کلی، 11 اسب بخار به قدرت و 25 نیوتن متر به گشتاور پیشرانه بی افزاید.

این افزایش قدرت در حالتی به دست آمد که مصرف سوخت، حدود یک لیتر کمتر از دنا پلاس قبلی است.

از جمله آپشن ها و امکانات رفاهی که قرار است روی دنا پلاس جوانان مشاهده گردد، کیسه هوای جانبی جلو، سنسور فشار باد تایرها، سنسور نور و باران، ورود و استارت بدون کلید، دوربین دنده عقب، سامانه تعویض بهینه دنده، صندوق پران از طریق پا و سیستم کنترل پایداری است.

اما نکته مهم، تغییر نکردن ظاهر و داخل این نسخه نسبت به دنا پلاس قبلی است. در واقع شرکت ایران خودرو هیچ تغییری در طراحی این خودرو ایجاد نکرده و مشتریانی که به طراحی اهمیت می دهند، می توانند با پرداخت مبلغ پایین تر، نسخه های قبلی دنا پلاس را خریداری کنند.

اما اگر قدرت پیشرانه و آپشن های بیشتر مدنظرتان باشد، این خودرو تا حدودی می تواند احتیاج شما را برآورده سازد.

گروه خودروسازی ایران خودرو اخیرا از مشخصات فنی دنا پلاس جوانان به صورت رسمی رونمایی کرد.

منبع: فرارو

به "قیمت دنا پلاس جوانان تعیین شد، پیکان جوانان نو در راه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت دنا پلاس جوانان تعیین شد، پیکان جوانان نو در راه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید