لباس غواصی ضد کوسه فراوری شد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه به نقل از نیواطلس، در سال 2019 میلادی محققان دانشگاه فیلاندرز استرالیا مشغول توسعه یک ماده سبک بودند که در آینده به فراوری لباس های غواصی مقام در برابر گازگرفتگی کوسه منجر می شد. اکنون این لباس فراوری و عرضه شده است.

لباس غواصی ضد کوسه فراوری شد

این ماده که قبلا آزمایش شده از نانوالیاف پلی اتیلن با وزن مولکولی بسیار بالا ساخته و طوری طراحی شده تا با نئوپرین (لاستیک مصنوعی مقاوم در برابر گرما و روغن و نور)معمول به کار گرفته گردد.

نه تنها ادعا می گردد این ماده در برابر بریدگی، سوراخ شدن و خراش و ساییدگی مقاوم است که از سوی دیگر نسبت قدرت به وزن آن 50 درصد بالاتر از کولار و 8 تا 15 بار قدرتمندتر از فولاد است. کولار نام تجاری فیبر مصنوعی بسیار محکم و سبکی است که در ساختن روپوش ضدگلوله و بدنه قایق و هواپیما به کار می رود.

از این ماده هم اکنون در محصولاتی مانند سپرهای بالستیک استفاده می گردد.

لباس غواضی مذکور Shark Stop نام گرفته و به وسیله شرکتی به همین نام فراوری می گردد که زیرمجموعه دانشگاه فیلاندرز است. برای فراوری لباس مذکور ورقه های این ماده روی هر دو طرف نئوپرین زیستی، در نواحی کلیدی بدن که جدی ترین گاز گرفتگی کوسه در آنها اتفاق می افتد (مانند اطراف شریان فمورال) به کار می رود. پارچه حاصل چندان سنگین تر از لباس های غواصی فراوری شده از نئو پرین نیست و همزمان انعطاف پذیری بالایی دارد.

لباس های غواصی مذکور در مدل های مخصوص موج سواری و غواصی با ضخامت 2تا7 میلیمتر عرضه می شوند. اگر این لباس به طور تجاری فراوری گردد، قیمت آن 569 دلار خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر

به "لباس غواصی ضد کوسه فراوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لباس غواصی ضد کوسه فراوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید