ملایی: بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با اشاره به اینکه بیشترین آسیب کم تحرکی در دوران شیوع ویروس کرونا متوجه بچه ها شده، گفت: به همین دلیل افزایش فعالیت بدنی بچه ها 2 تا 8 سال، در دستور کار این فدراسیون قرار گرفته است.

ملایی: بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه و به نقل از روابط عمومی فدراسیون همگانی، مراسم رونمایی از طرح زمستان فعال با ورزش همگانی که شامل لیگ تندرستی ایران، طرح نشاط (مسابقات الکترونیک فعال) و طرح بازی و نشاط بچه هاه می گردد، صبح امروز (چهارشنبه) با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش، مهدی فروردین رئیس فراکسیون ورزش مجلس، عسگری نماینده مجلس و پاک فطرت نماینده مجلس در محل فدراسیون ورزش های همگانی برگزار گردید.

افشین ملایی در این مراسم گفت: فدراسیون ورزش های همگانی با رویکرد جدید، متناسب با گروه های مختلف سنی، سه طرح مذکور را در دستور کار خود قرار داده است. بچه ها در دوران شیوع ویروس کرونا، بیشترین آسیب را از نظر کم تحرکی تجربه کردند و به همین دلیل نیز در اولویت فدراسیون ورزش های همگانی قرار گرفته اند.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با بیان اینکه لیگی تحت عنوان لیگ تندرستی ایران، برای مشارکت همه آحاد مردم متناسب با ظرفیت فعالیت های ورزشی و جسمانی طراحی شده است، گفت: لیگ تندرستی ایران که برای اولین بار در سطح کشور برگزار می گردد با استفاده از جذابیت های ورزش رقابتی و رعایت پروتکل های بهداشتی مشارکت اقشار مختلف جامعه را مدنظر قرار خواهد داد.

ملایی اضافه نمود: هرچه رقابت در حوزه ورزش همگانی بیشتر گردد، مشارکت اقشار مختلف ارتقا خواهد یافت و این مساله به بهبود شرایط سلامت عمومی جامعه یاری خواهد نمود.

وی با اشاره به جمعیت 32 میلیون نفری مخاطب در حوزه ورزش های الکترونیک، گفت: فدراسیون ورزش های همگانی و انجمن ورزش های الکترونیک سعی نموده با طراحی مناسب در راستای کاهش کم تحرکی که در ذات بازی های الکترونیک وجود دارد گام بردارد تا با افزایش فعالیت های جسمانی، فضایی جذاب و همراه با فعالیت بدنی برای مخاطبان ایجاد کند.

رئیس فدراسیون ورزش های همگانی با تاکید بر اینکه تمام کوشش فدراسیون این است که در فضای شیوع ویروس کرونا، گامی به عقب برداشته نگردد و سطح کم تحرکی ملی کاهش پیدا نکند، گفت: فدراسیون ورزش های همگانی کوشش کرد تا در شرایط کرونا، متناسب با تاثیرات بسیاری منفی که روی فعالیت بدنی اقشار مختلف جامعه ای جا دشد، طرح هایی را ارائه دهد تا با حفظ سلامت شهروندان، فعالیت بدنی آنها کاهش پیدا نکند.

ملایی ادامه داد: در طرح بازی و نشاط بچه هاه بچه ها 2 تا 8 سال مدنظر قرار دارند و از گروه مخاطبان در بازی های الکترونیک که حدود 32 میلیون نفر هستند، حدود 8 میلیون نفر آنها بچه ها 2 تا 8 سال بوده و اگر به سمت فعالیت بدنی در جهت بازی های الکترونیک حرکت نکنیم، میزان کم تحرکی افزایش خواهد یافت.

همچنین محمدمهدی فروردین در این مراسم گفت: حرکت نو و جدیدی در فدراسیون ورزش های همگانی شروع شده است که جا دارد از مسئولان فدراسیون به خاطر این اقدامات تشکر کنم.

وی ادامه داد: روزی که وارد مجلس شدیم، دغدغه مجلس فقدان نیرویی برای پیگیری ورزش احساس می شد، اما نمایندگان با ورزش به ویژه ورزش همگانی بیگانه نبودند. فراکسیون باید اعتبارات خوبی برای ورزش در نظر بگیرد.

فروردین ادامه داد: هشداری که کرونا در دنیا داد نشان داد چقدر سلامتی مردم مهم است. طبق آمار وزارت بهداشت در هر یک دقیقه در نتیجه کم تحرکی و فشار خون و بیماری های غیر واگیر یک فوتی داریم و در کرونا هر چهار دقیقه یک فوتی داریم.

رئیس فراکسیون ورزش مجلس تاکید نمود: این نشان از اهمیت ورزش همگانی دارد. از وزارت ورزش تشکر می کنم چرا که تعیین است حرکت های مثبتی در ورزش همگانی شروع شده است. ورزش همگانی می تواند دغدغه کم تحرکی را کاهش دهد. باید ارتباط مجلس، وزارت ورزش و فدراسیون همگانی روز به روز تنگ تر گردد تا کشوری سالم داشته باشیم. هرچقدر برای مردم هزینه کنیم سلامتی آنها را تضمین نموده ایم.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی وبلاگ ساعت زنانه بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در صفحه اینستاگرامی وبلاگ ساعت زنانه بخوانید. (کلیک کنید)

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ملایی: بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملایی: بیشترین آسیب دیدگی کرونا سهم بچه ها شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید