نامه مدیر بانک آمریکایی از نژادپرستی پرده برداشت

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، افشای نامه یکی از مدیران بانک گلدمن ساکس آمریکا از وجود نابرابری نژادی در این بانک خبر داد.

نامه مدیر بانک آمریکایی از نژادپرستی پرده برداشت

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ساعت زنانه، هم زمان با شکل گیری نقدها جدی در میان مدیران و شرکت های وال استریت علیه تبعیض نژادی پس از مرگ یک سیاهپوست در بازداشت پلیس مینیاپولیس، افشای نامه فردریک بابا، یکی از مدیران بانک گلدمن ساکس آمریکا جنجال بپا کرده است. در این نامه وی درباره تجربیاتش نسبت به تبعیض نژادی در داخل این بانک به تعدادی از کارمندان بانکی گفته بود که حالا این نامه دست به دست در حال چرخیدن است.

به گزارش رویترز، بانک آمریکا مریل لینچ روز گذشته گفت که یک میلیارد دلار برای کمک به جوامع برای حل مسائل اقتصادی و تبعیض نژادی اختصاص داده است. گلدمن ساکس هم روز چهارشنبه گفت که یک بسته ده میلیون دلاری برای کمک به برابری نژادی اختصاص داده و مقامات دیگر بانک های آمریکایی نظیر سیتی گروپ و سن سارگو به همراه جیپی مورگان بیانیه هایی را ضد تبعیض نژادی منتشر کردند.

بابا که کارمند بخش تجارت الکترونیک گلدمن ساکس است، در روز 2 ژوئن و پس از مرگ جورج فلوید توسط پلیس آمریکا، نامه ای را به گروهی از کارمندان که با آن ها کار می کرد می فرستد، اما این نامه افشا می شود و تا جایی پیش می رود که تقریباً تمام کارمندان این بانک از جمله مدیرعامل آن، آن را می خوانند.

بابا در نامه خود درباره جزئیات تجربیاتش نسبت به تبعیض نژادی و خشونت سخن گفته که از جمله آن ها برخورد نژادپرستانه پلیس شیکاگو در سال 2011 بوده است. بابا می گوید پلیس به خاطر آنکه وی یک سیاهپوست بوده است، با وی خشونت به خرج داده و این مقام بانکی حتی به گریه افتاده است.

بابا در سرانجام نامه خود از همکارانش خواسته تا به خصوص در محیط کار اقداماتی را در راستای مبارزه با نژادپرستی انجام دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نامه مدیر بانک آمریکایی از نژادپرستی پرده برداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه مدیر بانک آمریکایی از نژادپرستی پرده برداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید