اخبار اقتصادی

تأثیر واکنش های محیطی بر کاهش یا تشدید لکنت

به گزارش خبرنگاران، لکنت، به اختلال در روانی گفتار و الگوی زمانی آن که سخن گفتن را سخت می کند، گفته می شود. کندی زبان در جایی پیش می آید که دستگاه های تکلم انسان دچار پاره ای از تشنج ها است، از این رو ادای کلمات ناگهان به مانع برخورد می کند و پیوسته مکثی...

24 اردیبهشت 1400

نرخ معاینه فنی خودرو ها در سال 1400

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های شهر تهران گفت: سال جاری خودرو های پلاک شخصی فراوری داخل 1395 و ماقبل همچنین خودرو های وارداتی 2016 و ماقبل مشمول معاینه فنی هستند.

21 اردیبهشت 1400

هشدار آمریکا درباره بن بست در مذاکرات وین

یک مقام آمریکایی هشدار داده که پافشاری ایران بر لغو همه تحریم ها می تواند مذاکرات وین را به بن بست بکشاند.

13 اردیبهشت 1400

دولت امسال چه میزان مجوز استخدام دارد ؟

خبرنگاران : محمدباقر نوبخت گفت: کسانی که تحت پوشش نظام مدیریت خدمات کشوری هستند قانون متناسب سازی و همسان سازی را باقوت برای آنها در سال 1400 اجرا خواهیم کرد.

12 اردیبهشت 1400

25 کپسول اکسیژن تهیه و در هشت استان توزیع شد

از ابتدای شیوع همه گیری ویروس کرونا، فعالان اقتصادی بخش خصوصی تلاش کرده اند همسو با مسئولیت اجتماعی و وظیفه انسانی، از تبعات منفی این همه گیری به ویژه بر اقشار کمتر برخوردار بکاهند. بدین منظور، جامعه نیکوکاری ابرار، وابسته به اتاق بازرگانی، صنایع،...

10 اردیبهشت 1400

قیمت دلار در صرافی ملی پنجشنبه پنجم فروردین

صرافی ملی امروز پنجشنبه پنجم فروردین نرخ فروش هر اسکناس دلار را 23 هزار و 960 تومان مشخص نموده است. اسکناس آمریکایی امروز به نرخ 23 هزار و 486 تومان خریداری می گردد.

6 اردیبهشت 1400

شروع سال نو با عیادت از بیماران

مدیرعامل بانک ملی ایران در نخستین روزهای سال 1400، همچون سنوات گذشته، به صورت سرزده به بیمارستان بانک ملی ایران رفت و از بیماران بخش های مختلف عیادت کرد.

5 اردیبهشت 1400

خبرنگاران دنیا در سال 99؛ سخت ترین سالی که لبنان تجربه کرد

تهران-خبرنگاران-لبنان در سال 99 یکی از بدترین سال ها در تاریخ معاصر خود را تجربه کرد. انفجار بندر بیروت، کاهش بی سابقه ارزش پول ملی، افزایش فقر، بحران کرونا در کنار بی ثباتی سیاسی و بی دولتی، این کشور را به لبه پرتگاه برده است.

2 اردیبهشت 1400

همه در انتظار انتخابات خرداد

فخرالدین زاوه؛ اقتصاددان در دنیای اقتصاد نوشت: آنچه چشم انداز بازار مسکن را در شرایط فعلی چالش برانگیزتر از پیش می کند، احتمال تفاوت ماهوی رفتار این بازار در دوره اخیر است. قیمت در بازار مسکن کشور به طور سنتی رفتاری شبه پلکانی از خود نشان می دهد. علاوه...

20 فروردین 1400

95 درصد سهامداران با سجام به سود خود دسترسی پیدا می نمایند

مدیر سیستم های تسویه و پرداخت شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: در حالی که سال های قبل 10 تا 15 درصد سهامداران خرد به سود سالانه سهام دسترسی پیدا می کردند، سال جاری با سامانه سجام 95 درصد سهامداران خرد سود سالانه خود را گرفتند.

19 فروردین 1400

کف حقوق کارگران نباید کمتر از 5 میلیون تومان باشد

یک کارشناس حوزه کار با بیان اینکه کف حقوق کارگران در سال آینده نباید کمتر از 5 میلیون تومان باشد، از شورای عالی کار خواست تا اگر افزایش واقعی حقوق کارگران در سال آینده را مدنظر ندارد، همین قدرت خرید سال 99 خانوارهای کارگری را برای سال آینده حفظ کند.

17 فروردین 1400

بازبینی تاریخچه آثار موزه بریتانیا

ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای بدست آمده، بازبینی تاریخچه آثار موزه بریتانیا صورت می گیرد.

7 فروردین 1400

رأی کمیسیون تلفیق به افزایش 3 برابری اعتبارات رتبه بندی فرهنگیان در بودجه 1400

تهران (پانا) - عضو کمیسیون تلفیق بودجه از افزایش 3 برابری اعتبارات برای اجرای رتبه بندی فرهنگیان از مبلغ 5 هزار به حداقل 15 هزار میلیارد تومان بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق اطلاع داد.

7 فروردین 1400

رئیس سابق بلک واتر به نقض تحریم های تسلیحانی لیبی متهم شد

اریک پرینس، رئیس سابق شرکت پیمانکار بلک واتر، با نقض تحریم تسلیحاتی سازمان ملل، برای یکی از رهبران شبه نظامی لیبی سلاح فرستاده است.

3 فروردین 1400

قاضی جدید، مامور تحقیق در باره انفجار بیروت شد

ماری کلود نجم وزیر دادگستری لبنان یک قاضی جدید را برای هدایت تحقیقات مربوط به انفجار بندر بیروت تعیین کرد.

2 فروردین 1400

آکسفام: بریتانیا جنگ یمن را طولانی کرد

آکسفام (یکی از بزرگترین سازمان های بین المللی امدادرسانی) دولت انگلیس را به طولانی کردن جنگ در یمن متهم کرد. بر اساس این ادعا بریتانیا به اجازه دادن به صادرات تجهیزات سوخت رسانی هوا به هوا به نیروی هوایی عربستان جهت بمباران یمن متهم شده است.

29 اسفند 1399

آمریکا: سیاست واشنگتن در مخالفت با سامانه اس-400 ترکیه تغییر نکرده است

سامانه های دفاع موشکی اس-400 روسیه ناسازگار و متناقض با تجهیزات ناتو هستند، آنها امنیت تکنولوژی ناتو را تهدید می نمایند و آنها با تعهدات ترکیه به عنوان یکی از متحدان ناتو همسو نیستند.

28 اسفند 1399

طرح امریکا برای احیای برجام

کوروش احمدی تحلیلگر مسائل بین الملل در یادداشتی در روزنامه اعتماد نوشت: در جریان سفر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران، راه چاره خلاقانه ای که انتظار می رفت، به دست آمد و اکنون یک فرصت سه ماهه برای کوشش در جهت بهره بردن از پنجره...

27 اسفند 1399

راسو و خرگوش های بازار ووهان، ناقلان احتمالی ویروس کرونا

تیمی از سازمان جهانی بهداشت که درباره منشا ویروس کرونا تحقیق می نماید، راسوهای سرنواری و خرگوش های فروخته شده در بازار چینی گوشت حیوانات را به عنوان ناقل احتمالی این ویروس در انتقال از حیوان به انسان معرفی کرد.

26 اسفند 1399

وزیر نیرو: ظرفیت نیروگاهی کشور در سال های پس از انقلاب 12 برابر شد

تهران (پانا) - وزیر نیرو با اشاره به سرمایه گذاری های خوب اجرا شده در بخش انرژی الکتریکی کشور، گفت ظرفیت نیروگاهی در زمان حاضر نسبت به سال های پیش از انقلاب رشد 12 برابری داشته است.

24 اسفند 1399
تعداد: (203)