تقویت خودباوری در کوهیار

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، به گزارش خبرنگار خبرنگاران (ایبنا)، سیدمریم به مهمان های ناخوانده عادت داشت؛ در کودکی، پدرش و بعد از ازدواج، پهلوان سجاد با لبخند، میزبانی دوست و دشمن و آشنا و غریبه را می کردند؛ اما این اولین بار بود که کوهیار مهمان به خانه می آورد. همین رفتارها بود که سیدمریم را دلگرم می کرد به این که کوهیار شبیه پدرش است؛ نه آن پسرک خرابکاری که مردم شکایتش را می آورند.

تقویت خودباوری در کوهیار

اما زندگی به همین سادگی هم نبود و مراد، طلبکار سمجی بود که دست از سر این خانواده برنمی داشت و وقت و بی وقت مزاحم سیدمریم می شد. کوهیار که بعد از مرگ پدرش خود را مرد خانه می دانست، در کوشش بود کاری کند تا پول مراد را جور کند... حالا باید ببینیم که کوهیار چه کاری از دستش برمی آید!

این کتاب برای درک اهمیت خانواده، مقابله با مسائل و سختی ها و پرورش و تقویت خودباوری بسیار مناسب است.

در قسمتی از متن کتاب می خوانیم:

صدای خروس، مغز کوهیار را زیر و رو می کرد. خروس سیاه لبه ایوان ایستاده بود و آن قدر در حس فرو رفته بود که قصد نداشت کنسرت صبحگاهی اش را تمام کند. کوهیار با عصبانیت پتو را کنار زد. هنوز خستگی اتفاقات دیروز در جانش به جای مانده بود. هرچه خودش را کش و قوس داد فایده نداشت. خستگی بدجور به تنش نشسته بود؛ درست مثل کبودی هایی که از دیروز روی تنش جا خوش نموده بودند..

انتشارات مهرک (واحد کودک و نوجوان سوره مهر) کتاب کوهیار نوشته زهرا محمودیان با تصویرسازی مهدی بادیه پیما را در 104 صفحه، شمارگان هزار و 250 نسخه و به بهای 65 هزار تومان منتشر نموده است.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران

به "تقویت خودباوری در کوهیار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقویت خودباوری در کوهیار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید