چه اقداماتی بعد از مفقودی یا سرقت پلاک خودرو انجام دهیم؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سرقت پلاک یکی از جرائم در حوزه سرقت به شمار می رود و از اهمیت بسیاری برخوردار است چرا که پلاک هر خودرویی متعلق به صاحب وسیله نقلیه است و هر اقدامی که با پلاک خودروی اشخاص صورت گیرد، صاحبان خودروها در قبال جرائم احتمالی باید جوابگو باشند این در حالی است که بعضی از افراد نمی دانند در صورت مفقودی یا سرقت پلاک خودرو چه اقداماتی باید انجام دهند.

چه اقداماتی بعد از مفقودی یا سرقت پلاک خودرو انجام دهیم؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سرهنگ علی محمدی رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور نیروی انتظامی روز آدینه در تبادل نظر با ایرنا گفت: هر یک از شهروندانی که پلاک وسیله نقلیه شان مفقود یا سرقت شده باید قبل از هر اقدامی به پلیس آگاهی مفقودی یا سرقت پلاک را گزارش دهد.

وی ادامه داد: شهروندان می توانند با حضور در مراکز شماره گذاری پلیس راهور ناجا و ارائه مدارک مورد احتیاج برای دریافت پلاک شان اقدام نمایند.

رئیس مرکز شماره گذاری پلیس راهور ادامه داد: افراد در صورت مفقود یا سرقت پلاک خودروی خود باید همراه وسیله نقلیه خود به مرکز تعویض پلاک مراجعه نمایند.

سرهنگ محمدی اضافه نمود: ارائه اصل اسناد خودرو اعم از کارت و سند مالکیت الزامی است.

رئیس شماره گذاری پلیس راهور ادامه داد: همچنین ارائه اصل مدرک احراز هویت اعم از شناسنامه جدید یا کارت ملی نیز الزامی است.

به گفته محمدی، شهروندانی که پلاک خودروی آن ها مفقود یا سرقت شده است باید مدرک اجراز محل سکونت خود را ارائه دهند.

وی، ارائه برگ عدم خلافی، پرداخت وجه پلاک برابر تعرفه، ارائه اصل بیمه نامه شخص ثالث معتبر و ارائه اصل کارت معاینه فنی معتبر را از دیگر مدارکی مطرح کرد که باید افراد در هنگام مفقودی یا سرقت خودرو ارائه دهند.

منبع: جام جم آنلاین

به "چه اقداماتی بعد از مفقودی یا سرقت پلاک خودرو انجام دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه اقداماتی بعد از مفقودی یا سرقت پلاک خودرو انجام دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید