گرد و خاک در بعضی استان ها، تهران سردتر می گردد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خبرگزاری خبرنگاران- کارشناس سازمان هواشناسی کشور از کاهش دمای مرکز در روز شنبه و امکان خیزش گرد و خاک به سبب وزش باد شدید در بعضی استان ها اطلاع داد.

گرد و خاک در بعضی استان ها، تهران سردتر می گردد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خانم کبری رفیعی، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: طی 24 ساعت آینده در سواحل شمالی، شمال سمنان، خراسان شمالی، نیمه شمالی خراسان رضوی و منطقه های از شمال غرب کشور بارش برف، باران و وزش باد رخ می دهد.

وی با بیان اینکه امروز در شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی بارش ها شدت خواهد داشت، مطرح نمود: روز شنبه نیز منطقه های از چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب بوشهر و سواحل خزر بارانی خواهند بود و بارش ها به شکل پراکنده و همراه با وزش باد هستند.

کارشناس سازمان هواشناسی آسمان بیشتر منطقه ها در روز های یکشنبه و دوشنبه را صاف پیش بینی کرد و گفت: از بعد از ظهر دوشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب و جنوب غربی وارد کشور می گردد که روز سه شنبه برای منطقه های از جمله خوزستان، شمال بوشهر، استان فارس، جزایر شمالی خلیج فارس، کهگیلویه و بویراحمد و چهار محال و بختیاری بارش پیش بینی می کنیم.

رفیعی ادامه داد: امروز در نیمه شرقی کشور و استان های واقع دردامنه جنوبی البرز و مرکزی و استان فارس وزش باد شدید را خواهیم داشت که در منطقه ها مستعد سبب گرد و خاک خواهد شد و در نیمه شمالی کاهش نسبی دما را پیش بینی می کنیم که بین 4 تا 6 درجه خواهد بود.

وی با بیان اینکه امروز آب های دریای خزر و روز شنبه آب های خلیج فارس مواج و متلاطم خواهند بود، گفت: امروز آسمان تهران قسمتی ابری است و به تدریج صاف خواهد شد و در برخی ساعات وزش باد در مرکز شدید خواهد بود و حداکثر دما به هفت درجه بالای صفر می رسد و حداقل دما امروز در مهرآباد به دو درجه بالای صفر رسید.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: باتوجه به کاهش دمایی که خواهیم داشت، فردا حداقل دما به دو درجه زیرصفر می رسد؛ بعلاوه ارومیه با دمای حداقل 8 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان گزارش شد و گرمترین مراکز استان ها بوشهر و بندرعباس بودند که دمای 25 درجه بالای صفر را تجربه کردند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "گرد و خاک در بعضی استان ها، تهران سردتر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرد و خاک در بعضی استان ها، تهران سردتر می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید