آخرین شرایط آب و هوای تهران ، رکورد تازه با سرمای 12 درجه زیر صفر ، هوا برای همه گروه ها ناسالم می گردد؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، سازمان هواشناسی استان تهران براساس تحلیل نقشه های هواشناسی و پیش یابی مدل های عددی، آخرین شرایط جوی استان را تا 5 روز آینده پیش بینی کرد.

آخرین شرایط آب و هوای تهران ، رکورد تازه با سرمای 12 درجه زیر صفر ، هوا برای همه گروه ها ناسالم می گردد؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی، شرایط جوی استان تهران طی 5 روز آینده، آسمان صاف تا کمی ابری و با پایداری و سکون نسبی جو و ماندگاری هوای سرد، در منطقه ها پرتردد شهری غبارآلود همراه با انباشت آلاینده ها و در پی آن کاهش کیفیت هوا پیش بینی می گردد.

با این حساب، در مدت زمان مذکور، شاهد تغییرات محسوسی در دما نخواهیم بود و همچنان در بیشتر منطقه ها استان دمای شبانه زیر صفر درجه خواهد بود.

بر این اساس، دمای هوا فردا شنبه 10 دی ماه، در تهران بین 9 تا یک درجه، آبعلی بین 2 تا منفی 10 درجه، اسلامشهر و بهارستان بین 11 تا منفی 2 درجه، پاکدشت بین 13 تا منفی یک درجه، پردیس بین 7 تا منفی 3 درجه، پیشوا بین 13 تا منفی یک درجه، دماوند بین 4 تا منفی 7 درجه، رباط کریم بین 11 تا منفی2 درجه، ری بین 10 تا 2 درجه، شمیرانات بین 8 تا منفی 2 درجه، شهریار بین 10 تا صفر درجه، فیروزکوه بین 5 تا 12 درجه، قدس بین 9 تا 2 درجه، لواسان بین 7 تا منفی 3 درجه، ملارد بین 10 تا صفرسانتی گراد پیش بینی می گردد.

هوای تهرا؛ ناسالم برای همه یا گروه های حساس؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، از سوی دیگر اما طبق پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین شاخص کیفیت هوا فردا هم مثل امروز یکشنبه روی دور ناسالم برای گروه های حساس می ماند و بهبود هوای شهر پیش بینی نمی گردد. اما ثبت عدد 147 برای روز تعطیل (امروز آدینه) از آلودگی بیش از عدد پیش بینی شده برای روز شنبه (فردا) حکایت دارد و به نظر می رسد میانگین کیفیت هوای تهران فردا با رد شدن از عدد 150 فردا در شرایط ناسالم برای همه گروه ها قرار بگیرد.

با این حساب و در صورت ناسالم شدن هوای تهران برای همه گروه ها، به همه شهروندان توصیه می گردد فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند. فعالیت طولانی عبارت است از هرگونه فعالیت خارج از منزل که افراد به طور متناوب طی مدت چندین ساعت انجام می دهند و سبب می گردد نفس کشیدن تا حدی سخت تر از حالت طبیعی باشد. فعالیت سنگین نیز عبارت است از هرگونه فعالیت شدید خارج از منزل که سبب می گردد نفس کشیدن به سختی صورت گیرد؛ مثل دویدن.

براساس استانداردهای مشخص شده، کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته تقسیم بندی می گردد. از عدد صفر تا 50 در محدوده هوای پاک، از 51 تا 100 هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا میانه تعریف می گردد. اما از محدوده 101 تا 150 هوا ناسالم برای گروه های حساس است؛ در بازه 151 تا 200 نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه ها و از محدوده 201 تا 300 نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می گیرد. ضمن اینکه بر اساس این دسته بندی در محدوده 301 تا 500 شرایط کیفی هوا خطرناک است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آخرین شرایط آب و هوای تهران ، رکورد تازه با سرمای 12 درجه زیر صفر ، هوا برای همه گروه ها ناسالم می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط آب و هوای تهران ، رکورد تازه با سرمای 12 درجه زیر صفر ، هوا برای همه گروه ها ناسالم می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید