آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رئیس جمعیت هلال احمر با اعلام آخرین وضعیت امدادرسانی به مردم مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی از مصدومیت 584 نفر اطلاع داد.

آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ساعت زنانه، علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر امروز در بازدید از روستای ورنکش در شهرستان میانه که بیشترین آسیب را در زلزله اخیر استان آذربایجان شرقی دیده است، در جمع وبلاگ ساعت زنانه گفت: تاکنون 3100 نفر اسکان اضطراری داشته ایم، ضمن اینکه 776 تخته چادر توزیع شده و به اندازه کافی نیز در انبار هلال احمر در شهرستان سراب و ترکمانچای موجود است.

وی ادامه داد: چراغ والور، پتو و بسته های غذایی 72 ساعته بین مردم مناطق زلزله زده توزیع شده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه بعد از توزیع بسته های غذایی 72 ساعته، بسته های غذایی یک ماهه توزیع می گردد، در کل 400 باب منزل مسکونی تخریب شده، ضمن اینکه 17 روستا دچار آسیب شده که 7 روستا بیشتر دچار آسیب شده اند.

پیوندی از تامین چادر مورد احتیاج برای افراد احتیاجمند اسکان اطلاع داد و اضافه نمود: در اینجا هوا سرد است و سعی نموده ایم با توزیع چراغ والور و پتو مشکل را در این خصوص برطرف کنیم.

وی با بیان اینکه امداد و نجات در مناطق زلزله زده سرانجام یافته، ابراز داشت: در کل 584 نفر مصدوم شده اند که درمان شده و تنها 17 نفر از مردم آسیب دیده بستری هستند، ضمن اینکه 5 نفر از مردم جان باخته اند که مربوط به روستانی ورنکش هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر از وقوع 158 پس لرزه اطلاع داد و گفت: زلزله زدگان در این خصوص دچار ترس و وحشت هستند که امیدواریم با همکاری بنیاد مسکن و استانداری فرایند اسکان موقت و بازسازی شروع گردد.

پیوندی تاکید نمود: هیچ کمبود اقلام دارویی و غذایی وجود ندارد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید