اثر شگفت انگیز زنجبیل بر کاهش وزن

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، شفقنا/ هزاران سال است که در سراسر دنیا از زنجبیل هم به عنوان ادویه و هم به عنوان دارویی سنتی استفاده می گردد. ثابت شده است که این ماده دارای فواید مختلف سلامتی از جمله خواص آنتی اکسیدانی و ضد تهوع است و بعضی تحقیقات نشان می دهد زنجبیل می تواند به کاهش وزن یاری کند.

اثر شگفت انگیز زنجبیل بر کاهش وزن

تعدادی از آزمایشات بالینی نشان می دهد که زنجبیل ممکن است تأثیر کمی روی وزن بدن داشته باشد، یعنی کاهش وزن معجزه آسایی ایجاد نخواهد کرد.

بیشتر تحقیقات پیرامون مزایای کاهش وزن زنجبیل در مدل های حیوانی است. تحقیقات محدودی که بر روی انسان اجرا شده است عمدتاً مطالعات کوچکی است که ممکن است مرتبط با عموم مردم نباشد.

زنجبیل به سیری یاری می نماید

در یک مطالعه کوچک در سال 2012 ، 10 مرد بعد از خوردن صبحانه 2 گرم پودر زنجبیل خشک حل شده در آب گرم مصرف کردند. نتایج نشان داد که افراد بیشتر از نوشیدنی زنجبیل احساس سیری می نمایند.

علاوه بر این، هنگامی که افراد نوشیدنی زنجبیل را مصرف می کردند، پس از صرف غذا به میزان 43 کیلوکالری از دست دادند. با این حال، این تحقیق بصورت محدود انجام شده است.

در واقع زنجبیل ممکن است بر توانایی کاهش وزن فرد تأثیر بگذارد.

زنجبیل ممکن است به چربی سوزی یاری کند

در یک مطالعه کوچک در سال 2019 در کره جنوبی به 80 فرد چاق عصاره اتانولی زنجبیل بخارپز داده شد.

این مطالعه نشان داد که عصاره زنجبیل چربی بیشتری از بدن را می سوزاند. این نشان می دهد که یک مکمل زنجبیل حتی بدون تغییرات رژیم غذایی ممکن است کاهش وزن را تسهیل کند.

زنجبیل ممکن است ترشح انسولین را کاهش دهد

یک آنالیز در سال 2018 نشان داد که زنجبیل هیچ تاثیری بر میزان انسولین ندارد اما مقاومت انسولین را کاهش می دهد، که می تواند عاملی در کاهش علائم دیابت نوع 2 باشد. همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می دهد حفظ کاهش وزن با بهبود حساسیت به انسولین ارتباط دارد.

زنجبیل ممکن است به مدیریت وزن یاری کند

همین آنالیز 2018 همچنین نشان داد که مصرف زنجبیل با کاهش وزن بدن، نسبت دور کمر به باسن و گلوکز ناشتا همراه است، اگرچه تغییری در BMI مشاهده نشد.

زنجبیل می تواند به کاهش التهاب یاری کند

در آزمایشات حیوانی، زنجبیل خواص ضد التهابی از خود نشان داده است. در آزمایشات بالینی انسانی، تحقیقات بیشتری ضروری است، اما یک مطالعه کوچک نشان می دهد کسانی که زنجبیل مصرف نموده اند، درد التهابی کمتری نسبت به یک گروه دارونما تجربه نموده اند.

از آنجا که چاقی یک حالت التهاب مزمن است، مصرف زنجبیل ممکن است به حمایت از یک تمرین منظم ورزشی یاری کند که ممکن است به کاهش وزن بینجامد.

منبع: همگردی

به "اثر شگفت انگیز زنجبیل بر کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اثر شگفت انگیز زنجبیل بر کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید