ارتقای نقش وزارت جهاد کشاورزی در ساختار دفاع بیولوژیک کشور لازم است

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در پیامی به کاظم خاوازی با تبریک انتصاب وی به سمت وزیر جهاد کشاورزی، بر ضرورت بازیابی و ارتقا نقش این وزارتخانه در ساختار دفاع بیولوژیک کشور تأکید کرد.

ارتقای نقش وزارت جهاد کشاورزی در ساختار دفاع بیولوژیک کشور لازم است

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری وبلاگ ساعت زنانه، سردار غلامرضا جلالی در پیغامی به کاظم خاوازی با تبریک انتصاب وی به سمت وزیر جهاد کشاورزی، بر ضرورت بازیابی و ارتقاء نقش این وزارتخانه در ساختار دفاع بیولوژیک کشور تاکید نمود.

متن این پیغام به توضیح زیر است:

جناب آقای کاظم خاوازی، وزیر محترم جهاد کشاورزی

با سلام و احترام؛

انتخاب شایسته جنابعالی به عنوان وزیر جهاد کشاورزی با رأی اعتماد خانه ملت که به پشتوانه سوابق علمی و تجارب ارزنده شما در سالها خدمتگزاری به کشور و مردم ایران در عرصه مهم و گسترده کشاورزی بوده است، موجب مسرت است.

بخش کشاورزی وظیفه اصلی تامین امنیت غذایی کشور را برعهده داشته و همیشه با چالش ها و تهدیدات مختلف همراه بوده است و بروز تهدیدهای نوین، نیازمند اتخاذ رویکردی ویژه برای پژوهش، مطالعه و برنامه ریزی برای مقابله و کنترل تهدیدات و فرصت سازی است.

در این راستا اجرای الزامات و اقدامات مبتنی بر پدافند غیرعامل می تواند نقش اساسی برای کاهش آسیب پذیری و ارتقاء تاب آوری در برابر تهدیدات و آسیب پذیری ها و کاهش تبعات ناشی از آن ایفا نماید.

در شرایط فعلی که اذهان عمومی جامعه و اراده مسئولان در راستای ارتقای ساختارهای دفاع بیولوژیک کشور همراه و همگام است ضرورت دارد تا نقش ویژه و کلیدی وزارت جهاد کشاورزی در این ساختار دفاعی در راستای صیانت از سرمایه ها و دارایی های زیستی کشور در حوزه های ذخایر ژنتیکی، منابع زیست محیطی از جمله منابع آبی و خاکی و همه منابعی که دارای تاثیر متقابل در چرخه حیات موجودات زنده هستند بازتعریف و ارتقا یابد.

وزارت جهاد کشاورزی با سابقه درخشان در حوزه های علمی، تشخیصی و فراوری واکسن که یکی از آنها موسسه واکسن سازی رازی است می تواند در کارزار مقابله با چالش های زیستی عملکرد درخشان تری داشته باشد که این مهم نیازمند بازنگری در مدل اداره این مرکز با تدبیر جنابعالی است.

یقین دارم با توجه به تجارب علمی و عملی جنابعالی، وزارت جهاد کشاورزی رویکرد مناسبی را در راستای ارتقای امنیت غذایی و سلامت کشور و توجه به پدافند زیستی به کار خواهد گرفت.

ضمن تبریک مجدد و آرزوی توفیق روز افزون جنابعالی، سازمان پدافند غیرعامل کشور آمادگی خود را در راستای اجرای ماموریت ها و وظایف مشترک و حداکثر هم افزایی و هماهنگی با آن وزارتخانه در راستای تقویت زیرساختهای پدافند زیستی کشور در بخش کشاورزی و امنیت غذایی اعلام می دارد.

انتهای پیغام/4034/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "ارتقای نقش وزارت جهاد کشاورزی در ساختار دفاع بیولوژیک کشور لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای نقش وزارت جهاد کشاورزی در ساختار دفاع بیولوژیک کشور لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید