دیدار وزیر نفت با شرکت های بزرگ نفت و گاز ژاپن

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، وزیر نفت در تداوم دیپلماسی انرژی دولت سیزدهم با شرکت های بزرگ نفت و گاز ژاپن دیدار و رایزنی کرد.

دیدار وزیر نفت با شرکت های بزرگ نفت و گاز ژاپن

به گزارش فارس و به نقل از روابط عمومی وزارت نفت، جواد اوجی که شنبه (دوم مهرماه) در رأس هیئتی برای حضور در چند نشست و رایزنی با شرکت های بزرگ ژاپنی تهران را به مقصد توکیو ترک کرده بود، دیدارهای فشرده ای را در ژاپن داشته است.

وی در دیدار با مدیران عامل شرکت های بزرگ نفت و گاز ژاپن از جمله توشیاکی کیتامورا، مدیرعامل اینپکس، تاکشی سایتو، رئیس شرکت انئوس ژاپن، یاماموتو، مدیرعامل فوجی اویل، ترامورا، عضو هیئت مدیره مؤسسه بیمه سرمایه گذاری و صادرات (نکسی)، هابا، مدیرعامل نفت و گاز میتسوبیشی و مدیرعامل شرکت ماروبنی درباره فرصت های سرمایه گذاری در بخش بالادستی و پایین دستی صنعت نفت ایران، همکاری های مشترک، تجارت حامل های انرژی و فناوری رایزنی و گفت وگو کرد.

وزیر نفت همچنین در جریان این سفر به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران در آیین یادبود شینزو آبه، رئیس جمهور فقید ژاپن حضور پیدا کرد و در حاشیه این آیین در گفت وگو با شبکه دولتی کشور ژاپن (NHK) اعلام نمود: ایران بدون انتظار برای بازگرداندن توافق، برای جذب سرمایه گذاری خارجی تلاش می کند و صددرصد آمادگی پذیرش سرمایه گذاری شرکت های ژاپنی را دارد.

جواد اوجی (دوشنبه، چهارم مهرماه) در نشست وزارتی شراکت سبز آسیا (AGGPM) هم اظهار کرد: تحریم های یکجانبه و ظالمانه وضع شده علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان دارنده رتبه نخست مجموع ذخایر نفت و گاز و تولیدکننده مهم انرژی جهان، امنیت انرژی جهان و منطقه را به خطر انداخته است.

منبع: فرارو

به "دیدار وزیر نفت با شرکت های بزرگ نفت و گاز ژاپن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار وزیر نفت با شرکت های بزرگ نفت و گاز ژاپن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید