از سحابی شاه تخته تا پنج قلوی استفان

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، از سحابی شاه تخته تا پنج قلوی استفان؛ چند تصویر ارسالی دیگر تلسکوپ جیمز وب منتشر شد

از سحابی شاه تخته تا پنج قلوی استفان

ناسا پس از آنکه نیمه شب گذشته نخستین تصویر تمام رنگی تلسکوپ جیمز وب را عمومی کرد، مجموعه ای از تصاویر این تلسکوپ فضایی قدرتمند را منتشر کرد، عکس هایی که نشان دهنده شروع عملیات علمی این تلسکوپ است. تلسکوپی که ستاره شناسان سال ها در انتظار شروع فعالیت آن بودند.

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، نخستین تصویر گروه عظیمی از خوشه های کهکشانی باستانی و کم نور را نشان می داد که بیش از 13 میلیارد سال پیش در شروع تولد دنیا به وجود آمده اند و پیش از این هرگز دیده نشده بودند.

چندین ساعت پس از انتشار نخستین تصویر، ناسا تصاویر دیگری از جمله تصویر سحابی حلقه جنوبی یا هشت انفجار، مجموعه ای از پنج کهکشان با نام پنج قلوی استفان و سحابی شاه تخته را که از سوی این تلسکوپ گرفته شده است منتشر کرد.

بیل نلسون مدیر سازمان فضایی ناسا در مراسم پخش تصاویر تلسکوپ جیمزوِب که به شکل زنده از شبکه ناسا تی وی پخش می شد، گفت: تلسکوپ جیمز وب متوقف نخواهد شد و هم اکنون برای 20 سال دیگر سوخت دارد. امروز، مردم تصاویر پخش شده به وسیله این تلسکوپ را مشاهد خواهند کرد و هر تصویر، یک کشف نو است و هر تصویر، چشم اندازی از کیهان را به بشر نشان خواهد داد که ما هرگز تا پیش از این ندیده ایم. شما نظاره گر شکل گیری ستاره ها و بعلاوه شاهد سیاه چاله های خواهید بود که همه چیز را به درون خود می کشند.

سحابی سیاره ای حلقه جنوبی در دو نور متفاوت

کهکشان های پنج قلوی استفان

اولین تصویر تلسکوپ فضایی جیمز وب

سحابی شاه تخته

پنج قلوی استفان

سحابی شاه تخته

منبع: فرارو

به "از سحابی شاه تخته تا پنج قلوی استفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از سحابی شاه تخته تا پنج قلوی استفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید