گیلان صاحب موزه موسیقی می گردد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گیلان از بازسازی و بازسازی مدرسه فروغ رشت اطلاع داد و گفت: این مدرسه پس از بازسازی و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی می گردد.

گیلان صاحب موزه موسیقی می گردد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، ولی جهانی در مصاحبه با خبرنگار مهر، اظهار کرد: گیلان به جهت پیشینه تاریخی که دارد گلچینی از ظرفیت ها و قابلیت های تاریخی، گردشگری و باستانی است.

وی از بازسازی و بازسازی مدرسه فروغ رشت اطلاع داد و افزود: این مجموعه با اختصاص اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال و انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات بازسازی و بازسازی می گردد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از احداث موزه موسیقی در این استان اطلاع داد و بیان نمود: مدرسه فروغ رشت پس از بازسازی و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی شده و در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

جهانی افزود: در این مرحله از پیمان بازسازی و تعویض درب ها، لمبه کوبی طبقه دوم و بازسازی دیوارهای داخلی از جمله برنامه های مورد نظر اداره کل بوده، در مراحل بعدی نیز قسمت های مختلف دیگر مورد بازسازی و بازسازی قرار خواهد گرفت.

وی ساماندهی بناهای تاریخی فاخر استان را یکی از ضروریات مهم دانست و افزود: در سال های اخیر و در دولت مردمی ایران قوی دکتر رئیسی اقدامات خوبی در راستای حفظ، احیا و بازسازی بناهای تاریخی صورت پذیرفته و امید است با مشارکت مالکان بناهای تاریخی اعم از دولتی و خصوصی بتوانیم تا حدود زیادی ساختمان های تاریخی ارزشمند استان را ساماندهی کرده و از خطر آسیب و نابودی حفظ کنیم.

مدرسه فروغ قدیمی ترین مدرسه دخترانه رشت و جز اولین مدارس دخترانه در ایران بوده که در سال 1282 خورشیدی در محله آفخرا تأسیس شده است.

منبع: دنیای سفر

به "گیلان صاحب موزه موسیقی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان صاحب موزه موسیقی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید