مدرسه فروغ رشت پس از بازسازی و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی می شود

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین اخبار منتشر شده، مدرسه فروغ رشت پس از بازسازی و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی می شود.

مدرسه فروغ رشت پس از بازسازی و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی می شود

ولی جهانی اظهار کرد: گیلان به جهت پیشینه تاریخی که دارد، گلچینی از ظرفیت ها و قابلیت های تاریخی، گردشگری و باستانی است.

وی از بازسازی و بازسازی مدرسه فروغ رشت خبر داد و اضافه کرد: این مجموعه با اختصاص اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال و انتخاب پیمانکار ذیصلاح عملیات بازسازی و بازسازی می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان از احداث موزه موسیقی در این استان خبر داد و اظهار داشت: مدرسه فروغ رشت پس از بازسازی و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی شده و در اختیار هنرمندان قرار می گیرد.

جهانی اضافه کرد: در این مرحله از پیمان بازسازی و تعویض درب ها، لمبه کوبی طبقه دوم و بازسازی دیوارهای داخلی از جمله برنامه های مورد نظر اداره کل بوده و در مراحل بعدی نیز قسمتهای مختلف دیگر مورد بازسازی و بازسازی قرار خواهد گرفت.

وی ساماندهی بناهای تاریخی فاخر استان را یکی از ضروریات مهم دانست و اضافه کرد: در سالهای اخیر و در دولت مردمی ایران قوی دکتر رئیسی اقدامات خوبی در راستای حفظ، احیا و بازسازی بناهای تاریخی صورت پذیرفته و امید است با مشارکت مالکان بناهای تاریخی اعم از دولتی و خصوصی بتوانیم تا حدود زیادی ساختمانهای تاریخی ارزشمند استان را ساماندهی نموده و از خطر آسیب و نابودی حفظ کنیم.

مدرسه فروغ قدیمی ترین مدرسه دخترانه رشت و جز اولین مدارس دخترانه در ایران بوده که در سال 1282 خورشیدی در محله آفخرا تأسیس شده است.

منبع: همگردی

به "مدرسه فروغ رشت پس از بازسازی و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدرسه فروغ رشت پس از بازسازی و بازسازی تبدیل به موزه موسیقی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید