اعتراض چین به هشدار آمریکا برای بستن کنسولگریش

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، پایگاه اینترنتی سی جی تی ان چین روز چهارشنبه گزارش داد که دولت این کشور در پی دستور دولت آمریکا برای بستن کنسولگری آن کشور در هیوستن تگزاس، این اقدام را محکوم و بیان کرد که مقابله به مثل می نماید.

اعتراض چین به هشدار آمریکا برای بستن کنسولگریش

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

وزارت خارجه چین اعلام نمود از آنجایی که واشنگتن از پکن خواست تا طی 72 ساعت کنسولگری خود در هیوستون تگزاس را ببندد، دولت چین به این اقدام ناگهانی دولت ترامپ شدیدا اعتراض و اعلام نمود که مقابله به مثل می نماید.

پکن این اقدام را با تایید این خبر اعلام نمود که واشنگتن به طور ناگهانی به این کشور اطلاع داده است که طی 72 ساعت باید دفتر کنسولی خود در هیوستون را ببندد، بنابراین ضمن محکوم کردن این اقدام، حق قانونی خود می داند که دست به اقدام متقابل بزند.

وزارت خارجه چین این اقدام آمریکا را تحریک سیاسی مطرح نمود و اضافه نمود: این اقدام یک جانبه، به طور جدی قوانین بین المللی، هنجارهای اساسی حاکم بر روابط بین الملل و توافقنامه دوجانبه کنسولی بین چین و آمریکا را نقض می نماید. چین چنین حرکت ظالمانه و غیرقابل توجیهی را که موجب خرابکاری روابط چین و آمریکا می گردد محکوم می نماید ما از ایالات متحده می خواهیم که بلافاصله تصمیم نادرست خود را پس بگیرد در غیر این صورت چین واکنش های مآغاز و لازم را انجام خواهد داد.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده است: مدتی است که دولت آمریکا آغاز به مقابله با اقدامات سختگیرانه و حملات غیرمجاز علیه سیستم اجتماعی چین، مقصر دانستن چین و آزار و اذیت پرسنل دیپلماتیک و کنسولگری چینی در آمریکا، ارعاب و بازپرسی از دانشجویان چینی و مصادره وسایل شخصی و حتی بازداشت بدون دلیل آنها نموده است بسته شدن یک جانبه سرکنسولگری چین در هیوستون در یک بازه زمانی کوتاه، تشدید بی سابقه اقدامات اخیر این کشور علیه چین است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "اعتراض چین به هشدار آمریکا برای بستن کنسولگریش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض چین به هشدار آمریکا برای بستن کنسولگریش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید