افول مهدی قایدی؛ چه اتفاقی افتاده است؟

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، مهدی قایدی از امارات بازگشت تا به این دو هدف بزرگ دست یابد، اما تا سرانجام هفته یازدهم به سبب عملکرد ضعیف از رسیدن به این هدف دور شده است. شاید قایدی آن روز که در حال تصمیم گیری برای جدایی از باشگاه شباب الاهلی امارات بود، در معادلات خود به این نتیجه رسیده بود که در این ایام، هم جایگاهش در ترکیب استقلال محکم شده و به مانند روز های اوج به قلب طرفداران تیمش بازگشته و هم اینکه به یکی از مسافران قطعی جام جهانی تبدیل شده است.

افول مهدی قایدی؛ چه اتفاقی افتاده است؟

قایدی امروز، اما فرسنگ ها با این مأموریت فاصله دارد و در وضعیتی قرار گرفته که حتی بیم آن می رود جایگاهش در ترکیب اصلی استقلال را هم از کف بدهد.

گل او در هفته دوم مقابل ملوان و ارسال یک پاس گل البته نوید بازگشت همان باشوی آماده را داده بود. بعد از بازی با ملوان تصور می شد قایدی در ترکیب استقلال به مهره ای اثرگذار و درخشان تبدیل خواهد شد و جایگاهش در تیم ملی را هم محکم خواهد نمود، اما او بعد از گلی که وارد دروازه ملوان کرد، دیگر گلی برای استقلال به ثمر نرساند.

از مهدی قایدی تا سرانجام هفته یازدهم 548 دقیقه حسرت گلزنی به جای مانده است. او بعد از نمایش درخشان مقابل ملوان دیگر در ترکیب استقلال ندرخشید و به رغم آنکه ساپینتو او را بار ها به ترکیب تیمش فرستاد و حتی 6 بار در ترکیب اصلی بود، اما نتوانست آن تکنیک ناب و فرصت طلبی دوران اوج خود را دوباره روی پرده نمایش لیگ بیاورد.

اوضاع قایدی در استقلال به حدی حاد شده که محمد مؤمنی که اکنون یکی از اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال محسوب می گردد، صراحتاً به این بازیکن حمله نموده و او را بابت نمایش نامطلوب در بازی با طرفدار به نقد کشیده است. مؤمنی حتی در واکنش به اینکه گفته شده قایدی از تعویض در این بازی به شدت ناراحت است، این واژه ها را به زبان آورده است: ناراحت باشد! او باید بداند استقلال مهم تر از افراد است. هر بازیکنی از تعویض ناراحت می گردد، ولی باید بداند علتش چیست. روی صحبتم با قایدی است. او باید از خودش بپرسد چرا تعویض شده است. قایدی فیلم بازی هایش را ببیند و بررسی کند تا در ملاقات بعدی محکم تر ظاهر گردد. متأسفانه بازیکنان خودشان را بررسی نمی نمایند و فکر می نمایند برترین هستند.

گرچه شاید اظهارات مؤمنی به مذاق طرفداران این باشگاه که همیشه انتظار دارند استقلالی ها حامی یکدیگر باشند، خوش نیاید، اما واقعیت همان است که مؤمنی به زبان آورده و قایدی امروز هرگز با محاسبات ساپینتو همخوانی ندارد و او تبدیل به یک بازیکن معمولی شده است و نه آن هافبک، مهاجم طراز اول گلزن و گلسازی که هر دفاعی را به اشتباه می انداخت و با دریبل های حیرت آورش همه را به وجد می آورد.

قایدی در دوران استراماچونی به یک بازیکن محوری در ترکیب استقلال تبدیل شد و بعد ها فرهاد مجیدی توانست به خوبی از تکنیک این بازیکن بهره ببرد و تیمش را با درخشش این بازیکن در میادین سخت به پیروزی برساند.

گرچه مهدی در فصل قهرمانی استقلال در این تیم حضور نداشت، اما خاطرات بسیار شیرینی برای طرفداران به یادگار گذاشت.

حالا او به یک علامت سؤال بزرگ برای استقلال تبدیل شده است و کسی نمی داند که علت این همه افت چیست؟ آیا او بعد از یک فصل حضور در امارات و دریافت دستمزد چند میلیون دلاری به مرحله اشباع رسیده یا اینکه حذف از تیم ملی روی روح و روانش اثر مخرب گذاشته است.

هرچه هست باشگاه استقلال برای بازگرداندن مهدی قایدی مبلغ قابل توجهی هزینه نموده است و حالا که این بازیکن در حال و هوای روز های اوج قرار ندارد، تصمیم گیران این باشگاه باید تدابیری پیشه نمایند تا این بازیکن به روز های اوج بازگردد.

ایران ورزشی

منبع: فرارو

به "افول مهدی قایدی؛ چه اتفاقی افتاده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افول مهدی قایدی؛ چه اتفاقی افتاده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید