بازیگران همیشگی فیلم های خانوادگی!

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، روزنامه خراسان - مائده کاشیان: برخی بازیگران به واسطه نسبت خانوادگی که با یک کارگردان سینما و تلویزیون دارند، همواره در گروه بازیگران آثار آن کارگردان دیده می شوند و معمولاً پای ثابت فیلم و سریال های آن فیلم ساز هستند. دسته ای از این بازیگران پس از مدتی راه خودشان را پیدا می نمایند و در فیلم و سریال های کارگردانان دیگر هم دیده می شوند، اما برخی از آن ها تنها زمانی که همسر، برادر یا پدرشان فیلم یا سریالی می سازد، در سینما یا نمایش خانگی دیده می شوند. این گزارش به بهانه حضور یکتا ناصر در سریال دل به کارگردانی همسرش منوچهر هادی و بازی محسن کیایی در سریال هم گناه ساخته برادرش مصطفی کیایی، تهیه شده است.

بازیگران همیشگی فیلم های خانوادگی!

سحر جعفری جوزانی

سحر جعفری جوزانی با بازی در فیلم شیر سنگی به کارگردانی پدرش مسعود جعفری جوزانی وارد عرصه بازیگری شد و فعالیت خود را در سینما آغاز کرد. البته او در این فیلم محصول سال 65 حضور کوتاهی داشت و پس از آن در سینما بیشتر در فیلم هایی که پدرش ساخته بود ایفای نقش کرد. از میان هشت فیلم سینمایی که این بازیگر در آن ها حضور داشته، پنج فیلم را پدرش ساخته است و از زمانی که فعالیت رسمی این بازیگر در عرصه بازیگری آغاز شده، پدر وی در همه آثارش نقشی برای او در نظر گرفته است.

سحر جعفری جوزانی در تلویزیون با کارگردانانی مانند مهران مدیری، مرضیه برومند و سعید سلطانی همکاری داشته و در تنها سریالی که پدرش ویژه تلویزیون ساخته نیز بازی نموده است. نمی توان گفت این بازیگر در نقش های تکراری و با ویژگی های معینی در کار های پدرش بازی نموده، اما نقش های او چندان متنوع هم نبوده است. سحر جعفری جوزانی در سال های اخیر بسیار کم کار بوده و فقط در فیلم های پدر بازی نموده است. او نتوانسته در طول این سال ها در سینما جای خودش را به عنوان یک بازیگر مستقل باز کند.

محسن کیایی

محسن کیایی سال 88، با بازی در فیلم بعد از ظهر سگی سگی به کارگردانی برادرش مصطفی کیایی وارد سینما شد و فعالیت اش را در عرصه بازیگری آغاز کرد و با پنجمین ساخته برادرش یعنی بارکد شناخته شد. مصطفی کیایی تا به حال هفت فیلم سینمایی ساخته و سریال هم گناه را هم ویژه نمایش خانگی فراوری نموده است، او در همه هشت اثر خود از حضور محسن کیایی استفاده نموده است. البته محسن کیایی در کنار بازیگری فیلم نامه نویسی را هم پیگیری نموده و تا به حال فیلم نامه دو سریال مهمانان ویژه، خوب بد زشت و فیلم لونه زنبور را نوشته است.

حضور او به عنوان بازیگر در سینما، تا سال 94 تنها محدود به فیلم های برادرش بود، اما پس از آن در کنار فیلم های او، در آثار کارگردانان دیگری هم بازی کرد و نقش های خوب و بازی های پیروزی در کارنامه اش دارد. شخصیت محسن کیایی در بیشتر آثار برادرش یعنی بارکد، چهارراه استانبول، مطرب و اکنون هم گناه ویژگی های معین و یکسانی داشته است. او معمولاً نقش پسر جوان بی تعهد و شوخ طبعی را بازی نموده که چندان درگیر مسائل جدی اطرافش نمی گردد و با جنس مخالف ارتباط دارد.

پولاد کیمیایی

پولاد کیمیایی سال 67 در کودکی با فیلم سرب به کارگردانی پدرش وارد سینما شد و پس از آن تا سال 82، جز فیلم شمعی در باد فقط در فیلم های مسعود کیمیایی دیده شد. پولاد کیمیایی از سال 75 تا 95 به استثنای فیلم مرسدس، در هر 10 فیلم سینمایی که پدرش ساخته بود، بازی نموده و بازیگر ثابت آثارش بوده. او سال 98، پس از سال ها بازی در آثار پدر، در جدیدترین ساخته مسعود کیمیایی خون شد بازی نکرد و اولین فیلم سینمایی اش یعنی معکوس را ساخت که البته تهیه کننده این فیلم هم پدرش بود.

البته او در طول این مدت با کارگردانانی مانند فریدون جیرانی و سعید سهیلی نیز همکاری نموده، اما بیشتر فیلم هایی که در کارنامه اش دیده می گردد را پدرش ساخته است. او به واسطه نام پدر، شناخته شده بود، اما با فیلم هایی مانند حکم و جرم که آثار پدرش بودند مشهورتر شد. پولاد کیمیایی در فیلم های پدر معمولا در نقش قهرمان قصه ظاهر شده، قهرمان هایی زخم خورده که غربت، تنهایی و سختی هایی را متحمل شده اند و فکر انتقام در سر دارند. پولاد کیمیایی کوشش نموده یاد قهرمانان به یادماندنی آثار پدر را زنده کند، اما در این کوشش به اندازه کافی پیروز نبوده است.

یکتا ناصر

یکتا ناصر اواخر دهه 70 فعالیت خود را در عرصه بازیگری آغاز کرد و با سریال با من بمان اثر حمید لبخنده شناخته شد. او سال 80 اولین فیلم سینمایی اش را بازی کرد و وارد سینما شد. یکتا ناصر پیش از ازدواج با منوچهر هادی پا به دنیای بازیگری گذاشته بود بنابراین تجربه همکاری با کارگردانان مختلفی را داشته. او سال 94 با منوچهر هادی ازدواج کرد و قبل از آن در فیلم های یکی می خواد باهات حرف بزنه و زندگی جای دیگری ا ست ساخته او بازی نموده بود.

ناصر در آستانه ازدواج با منوچهر هادی در کارگر ساده نیازمندیم و من سالوادور نیستم بازی کرد و بعد از ازدواج با او، به بازیگر ثابت ساخته های همسرش تبدیل شد. یکتا ناصر در چهار سال گذشته در سه ساخته منوچهر هادی نقش مکمل را برعهده داشته و تنها در سریال عاشقانه بود که حضور بسیار کوتاهی داشت. این بازیگر در همان سال 94 با سه کارگردان مختلف همکاری کرد و پس از آن تنها در ساخته های همسرش بازی نموده است. یکتا ناصر در این آثار نقش های چندان متنوعی نداشته، اما شخصیت هایی که در نقش آن ها ظاهر شده از لحاظ سن، طبقه اجتماعی و لهجه تفاوت هایی با یکدیگر داشته اند.

منبع: برترین ها

به "بازیگران همیشگی فیلم های خانوادگی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیگران همیشگی فیلم های خانوادگی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید