آنالیز راهکارهای ارتقاء شرایط فارغ التحصیلان دکتری پژوهش و فناوری محور

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، راهکارهای ارتقاء شرایط فارغ التحصیلان دکتری پژوهش و فناوری محور در وزارت بهداشت مورد آنالیز نهاده شد.

آنالیز راهکارهای ارتقاء شرایط فارغ التحصیلان دکتری پژوهش و فناوری محور

پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت با اشاره به هدف اصلی دوره دکترای تخصصی پژوهش و فناوری محور دانشگاه های علوم پزشکی گفت: این دوره در پی تربیت متخصصانی است که ضمن احاطه به یک زمینه خاص و آشنایی با علوم مرتبط و استفاده از روش های پیشرفته تحقیق، بتوانند گامی در جهت خودکفایی کشور، توسعه پایدار، توسعه مرزهای دانش و ارتقا سلامت بردارند.

او اضافه نمود: کوشش می کنیم دانش آموختگان این دوره ها در مراکز تحقیقات و پژوهشکده های وابسته به وزارت بهداشت به عنوان محقق یا عضو هیات علمی پژوهشی یا در شرکت های دانش بنیان در همان زمینه های تحقیقاتی و مدرک تحصیلی دانش آموختگی شان مشغول به خدمت شوند.

معاون آموزش وزارت بهداشت گفت: برای دانشجویان دوره های دکتری تخصصی پژوهش و فناوری محور بر اساس گرنت های تحقیقاتی که در اختیار اساتید راهنما و مراکز تحقیقات مجری دوره از سوی سازمان یا موسسه یا دانشگاه علوم پزشکی قرار داده شده است، در صورت لزوم، امکان استفاده از فرصت های مطالعاتی برای تکمیل شدن دوره مربوطه و تقویت بنیه علمی و پژوهشی دانشجو در خارج از کشور و مراکز تحقیقاتی معتبر دنیا وجود خواهد داشت.

باقری فرد با اشاره به لزوم توسعه مرزهای دانش در سطوح ملی و فراملی با اجرای تحقیقات گسترده تر گفت: انتظار می رود فارغ التحصیلان دوره های تخصصی پژوهش و فناور محور با ارائه خدمات تخصصی مورد احتیاج نظام سلامت به وسیله اجرای طرح های ارتقاء سلامت جامعه به وسیله فراهم آمدن بستری تخصصی برای اجرای تحقیقات مبتنی بر احتیاج، ارائه نتایج تحقیقات تخصصی مبتنی بر احتیاج سیاستگذاران و ذی نفعان کلیدی سلامت کشور و ارائه دستاوردهای هر چه بیشتر تحقیقاتی در سطح بین المللی فعالانه کوشش نمایند.

در ادامه نشست مهرزادی، مشاور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، با ارائه تاریخچه ای از شکل گیری دوره دکترای پژوهش محور گفت: آیین نامه پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی پژوهش و فناور محور در سال 95 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و طی آن مقرر شد پذیرش دانشجو در این حوزه به وسیله آزمون متمرکز مرکز سنجش آموزش پزشکی انجام پذیرد.

وی به شرایط پذیرش دانشجو در مقطع دکتری تخصصی اشاره نمود و گفت: برای داوطلبان دوره دکتری تخصصی پژوهش و فناوری محور داشتن حداقل دو مقاله تحقیقی اصیل (Original) منتشر شده در مجلات علمی، پژوهشی معتبر نمایه شده در نمایه نامه های بین المللی معتبر الزامی است.

مهرزادی به تغییرات اعمال شده در فرآیند بازبینی ها آئین نامه پذیرش دانشجوی پژوهش محور اشاره نمود و گفت: در اصلاحات بعدی امکان ارائه پتنت و محصول در راستای حل مسائل نظام سلامت در نظر گرفته شد.

وبلاگ ساعت زنانه علمی پزشکی بهداشت و درمان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آنالیز راهکارهای ارتقاء شرایط فارغ التحصیلان دکتری پژوهش و فناوری محور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز راهکارهای ارتقاء شرایط فارغ التحصیلان دکتری پژوهش و فناوری محور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید