آنالیز مباحث روان شناسی در رادیو ایران

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، تهران (پانا) - هدیه بدیعی روانشناس اسم کرد که در رگ گویی، افراد به طرز و نوع صحبت شان توجه نمایند طوری نباشد که طرف مقابل احساس حقارت و خود کم بینی نسبت به خود پیدا کند.

آنالیز مباحث روان شناسی در رادیو ایران

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر بدیعی روانشناس در برنامه خانه و خانواده به بحث رک گویی در افراد پرداخت و گفت: بسیاری از افراد به رگ گویی نگاه منفی دارند، در باور و نظر آنها، فرد رگ گو، شخصیت و خصوصیات ذاتی فردی طرف مقابل را زیر سوال می برد.

وی در ادامه با بیان اینکه توهین به شخصیت افراد اقدامی ناشایست است، گفت: در رگ گویی، افراد به طرز و نوع صحبت شان توجه نمایند طوری نباشد که طرف مقابل احساس حقارت و خود کم بینی نسبت به خود پیدا کند.

بدیعی افزود: افراد بهتر است در روابط خود مهارت و قاطعیت نه گفتن را داشته باشند و به شیوه ای درست نظر خود را اعلام نمایند.

این روانشناس در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: در تعریف درست، رک گویی قاطعیت در کلام و نظر شخصی است تا وقتی که خلاف آن ثابت نشده است.

بدیعی در ادامه با بیان اینکه در رگ گویی، احترام باید وجود داشته باشد، اضافه نمود: اگر فرد همراه با قاطعیت بخواهد اقتدار شخصی وارد کند، افراد در پذیرش نظر دیگران مقاومت خواهند کرد.

برنامه خانه و خانواده شنبه تا چهارشنبه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا

به "آنالیز مباحث روان شناسی در رادیو ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنالیز مباحث روان شناسی در رادیو ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید