بلایی که پوشیدن کفش پاشنه بلند سرتان می آورد

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران می گوید: افردی که دچار خار پاشنه هستند ممکن است مشکلاتی مانند کوتاهی تاندول آشیل داشته باشند، کوتاهی تاندول آشیل می تواند از عوارض استفاده از کفش های پاشنه بلند خصوصاً در زنان باشد.

بلایی که پوشیدن کفش پاشنه بلند سرتان می آورد

به گزارش خبرآنلاین، شاید در روزهایی که بیماری های قلبی و ریوی باتوجه به آلودگی هوا بیش از هر موقع دیگری مورد توجه قرار گرفته، یا مسائل درمان بیماران خاص و تامین داروی آن ها در صدر اخبار واقع شده است، کسی به سلامت پا فکر نکند، پا هایی که اگر سلامت نباشند شما را برای رفتن به یک پیاده روی ساده و حتی انجام یک خرید کوچک از سوپرمارکت محل هم کمک نمی نمایند. یکی از مواجهه های بیماران با سلامت پا، بیماری به نام خار پاشنه است.

درباره این بیماری، دکتر احمد موذن زاده، فیزیوتراپیست و رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران می گوید: معمولاً افرادی که خار پاشنه دارند، دچار درد استخوان پاشنه پا در زمان بیدار شدن از خواب هستند.

او ادامه می دهد: این افراد بعد از بیدار شدن از خواب و هنگام آغاز راه رفتن به محض این که پای خود را روی زمین قرار بدهند درد شدیدی را در ناحیه پاشنه احساس می نمایند البته ممکن است بعد از مقداری راه رفتن و قدم زدن مقدار درد کاهش پیدا کند.

دلایل ایجاد خار پاشنه؟

وی با اشاره به علل ابتلای بیماران به خار پاشنه بیان می نماید: ایجاد خار پاشنه نشانه استرس فیزیکی بیش از حد تحمل بر استخوان پاشنه و استخوان سازی است، طبیعی است که ایستادن طولانی مدت، استفاده از کفش های نامناسب مانند کفش هایی که کفی سفت و تخت دارند، و البته وزن زیاد به همراه کم تحرکی می تواند از عوامل اصلی ایجاد خار پاشنه باشد.

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران می گوید: افردی که دچار خار پاشنه هستند ممکن است مسائلی مانند کوتاهی تاندول آشیل داشته باشند، کوتاهی تاندول آشیل می تواند از عوارض استفاده از کفش های پاشنه بلند خصوصاً در زنان باشد.

توصیه ها

موذن زاده در سرانجام بیان می نماید: توصیه ما این است که افراد با داشتن چنین علائمی حتما به پزشک مراجعه نمایند و از پاشنه پا عکسبرداری گردد، با این اقدام معین می گردد آیا فرد دچار خار پاشنه شده است یا صرفاً التهاب نیام کف پا دارد، البته التهاب نیام کف پا درصورت ادامه داشتن می تواند منجر به بروز خار پاشنه هم گردد.

منبع: فرارو

به "بلایی که پوشیدن کفش پاشنه بلند سرتان می آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلایی که پوشیدن کفش پاشنه بلند سرتان می آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید