تحقق وعده آزادسازی سهام عدالت، راه اندازی فروش تعهدی تا دو هفته دیگر

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با تاکید بر این که وعده های آزادسازی سهام عدالت در سال آینده تحقق خواهد یافت، از راه اندازی فروش تعهدی تا نهایت دو هفته دیگر اطلاع داد.

تحقق وعده آزادسازی سهام عدالت، راه اندازی فروش تعهدی تا دو هفته دیگر

به گزارش وبلاگ ساعت زنانه، شاپور محمدی در حاشیه برنامه رادیو اقتصاد در پاسخ به سوال وبلاگ ساعت زنانه در خصوص وعده هایی که در راستای آزادسازی سهام عدالت در آبان سال آینده داده می گردد، گفت: سازمان بورس در آزادسازی سهام عدالت یک بخشی از کار است و در خصوص آن سازمان خصوصی سازی و نمایندگان مجلس نظر خود را دارند و همه باید به اتفاق نظر برسند.

وی با تاکید بر این که سازمان بورس در خصوص متدهایی که باید برای سهام عدالت طراحی گردد کار خود را انجام داده است، شرح داد: سازمان بورس برای این منظور چند روش از جمله واگذاری مستقیم سهام عدالت به مردم و همچنین واگذاری سهام به شرکت های سرمایه گذاری استانی را پیشنهاد نموده است و باید در خصوص پیشنهادات سازمان بورس تصمیم گیری گردد.

به گفته محمدی، امور مربوط به آزادسازی سهام عدالت تا اندازه زیادی جلو رفته و وعده هایی که در این راستا داده می گردد می تواند اجرایی گردد.

فروش تعهدی جایگزین فروش استقراضی شد

رییس سازمان بورس در خصوص راه اندازی ابزارهای اقتصادی جدید در بورس، گفت: فروش تعهدی سهام، شکل طراحی ابزار اقتصادی اسلامی شده فروش استقراضی بوده و مبتنی بر دو عقد وکالت است که این فرآیند را از نظر شرعی امکان پذیر می نماید.

شاپور محمدی با تاکید بر این که فروش استقراضی از نظر شرعی به شکل غربی در ایران قابل پیاده سازی نیست، اظهار کرد: از این جهت با ترکیب دو وکالت این امکان فراهم شده است که فروش استقراضی در ایران راه اندازی گردد و تحت عنوان فروش تعهدی نامیده گردد.

اجرایی شدن فروش تعهدی تا سرانجام سال 1398

او با تاکید بر این که فروش تعهدی تا سرانجام سال(1398) اجرایی می گردد و یک ابزار جدید به ابزارهای اقتصادی اضافه خواهد شد، گفت: سازمان بورس در این حوزه کار خود را تقریبا تمام نموده و این موضوع در حال حاضر در اختیار بورس تهران و فرابورس ایران است.

رییس سازمان بورس ادامه داد: بر این اساس تا دو هفته آینده یعنی قبل از به سرانجام رسیدن بهمن ، فروش استقراضی تحت عنوان فروش تعهدی در ایران اجرایی خواهد شد.

محمدی ادامه داد: راه اندازی فروش تعهدی مصوبه شورای عالی بورس و همچنین کمیته فقهی را اخذ نموده و هم تایید فقهی و هم تایید شورای عالی بورس را دارا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تحقق وعده آزادسازی سهام عدالت، راه اندازی فروش تعهدی تا دو هفته دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقق وعده آزادسازی سهام عدالت، راه اندازی فروش تعهدی تا دو هفته دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید